Kiedy jest majówka 2021? W tym roku nici z rodzinnych wyjazdów. Sanepid i policja będą przeprowadzać liczne kontrole

Kiedy jest majówka 2021? To bez znaczenia, bo i tak nie będziemy mogli wyjechać na krótki urlop. Rząd poza otwarciem żłobków i przedszkoli przedłużył pozostałe obowiązujące obostrzenia. Należy do nich zamknięcie bazy noclegowej.

Kiedy jest majówka 2021? W tym roku nie dość, ze weekend majowy jest bardzo krótki, to jeszcze z powodu przedłużonego przez rząd lockdownu będziemy musieli zrezygnować z rodzinnych wyjazdów. Wszystko z powodu trzeciej fali epidemii koronawirusa i utrzymującej się dużej liczbie nowych zachorowań. Jakiś czas temu Adam Niedzielski, minister zdrowia, podczas jednej z konferencji prasowych stwierdził: 

Zbyt wcześnie jest oczekiwać, że majówkę spędzimy tak, jak dwa lata temu lub wcześniej

- powiedział wtedy. Miał rację. 

Czy komunie odbędą się w maju? Czy komunie odbędą się w maju? "Rodziny mogą skorzystać z dyspensy biskupa"

Kiedy jest majówka 2021?

Weekend majowy jak co roku wypada w dniach 1-3 maja. Czasem te dni wypadają tak korzystnie, że wystarczy wziąć np. trzy dni wolnego, żeby cieszyć się aż dziewięciodniowym urlopem. Niestety nie jest tak w tym roku. Majówka 2021 wypada bardzo niekorzystnie. Święto Pracy wypada w sobotę 1 maja, dlatego dniem wolnym od nauki i pracy będzie jedynie poniedziałek - Święto Konstytucji 3 Maja. Oznacza to, ze w tym roku nie mamy co liczyć na długie wolne na początku maja. 

Kiedy jest majówka 2021? To dla niektórych bez znaczenia

Podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji w kraju związanej z epidemią koronawirusa, Adam Niedzielski, minister zdrowia zapowiedział przedłużenie wszystkich obowiązujących restrykcji. Szef resortu zdrowia jednocześnie poinformował, że ich zniesienie dotyczy tylko żłobków i przedszkoli, bo te placówki zostaną otwarte już w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia.

Żeby nie było wątpliwości dotyczących majówki, przedłużamy do 3 maja restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych

- uprzedził minister zdrowia.

Pierwsza komuniaKomunie 2021 a koronawirus. Wirusolog: Boję się przyjęć komunijnych, to mogłoby się skończyć tragicznie

Adam Niedzielski poinformował także, że podczas weekendu majowego policja i sanepid będą przeprowadzać liczne kontrole sprawdzające przestrzegania obostrzeń.

Zobacz wideo Co czyni rekiny tak przerażającymi? Poza szczękami oczywiście [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: