Żłobki i przedszkola otwarte od poniedziałku. Minister Czarnek: Wielka szansa, żebyśmy wracali w kolejnym tygodniu do klas 1-3

Minister zdrowia na konferencji 14 kwietnia zapowiedział przedłużenie obostrzeń. Jedyny wyjątek stanowi ponowne otwarcie przedszkoli oraz żłobków. Dzień wcześniej Przemysław Czarnek skomentował kwestię dotyczącą pozostałych placówek.

Miesiące edukacji zdalnej odbijają się na poziomie wiedzy uczniów. Brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielem utrudnia naukę do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty starszym uczniom, z kolei najmłodszym dzieciom rodzice muszą zapewnić należytą opiekę w czasie edukacji w domowym zaciszu. Chociaż zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice ze zniecierpliwieniem oczekują otwarcia wszystkich placówek, sytuacja epidemiczna w kraju jest bardzo poważna. 

Obostrzenia od 19 kwietnia 2021

Na konferencji prasowej 25 marca Adam Niedzielski ogłosił zaostrzenie obostrzeń. Wówczas na edukację w trybie stacjonarnym przeszły także dzieci z klas 1-3, które dotychczas jako jedyne uczyły się zdalnie. Zamknięto także przedszkola i żłobki. Restrykcje, które początkowo miały obowiązywać do 9 kwietnia, zostały przedłużone do 18 kwietnia. Oprócz placówek edukacyjnych zamknięte są m.in. salony fryzjerskie, kosmetyczne, urody, sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2000 m2.

Przedszkola i żłobki otwarte. Kiedy otwarcie przedszkoli? "Nauczycielki dzwonią i pytają, dlaczego my? Bardzo źle przyjęły tę decyzję"

W środę 14 kwietnia odbyła się kolejna konferencja Adama Niedzielskiego, na której ponownie przedłużył wszystkie obostrzenia, z jednym wyjątkiem.

Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków

- ogłosił.

Dodał, że pozostałe restrykcje będą obowiązywały do niedzieli 25 kwietnia. Opowiedział również o planach rządu dotyczących wparcia obywateli po pandemii.

Zdecydowanie widzimy, że odbudowa zdrowia osób, w tym szczególnie dzieci, po pandemii, to zagadnienie, które wymaga zdefiniowania nowych projektów

- mówił i zapewnił, że to właśnie psychiatria będzie jednym z priorytetowych kierunków.

Przypominamy, że we wtorek 13 kwietnia minister edukacji i nauki ogłosił, jakie są przypuszczalne terminy powrotu uczniów do szkół

Począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas 1-3 i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym

 - powiedział minister Czarnek, który był gościem radia RMF FM.

Pierwsza komuniaKomunie 2021 a koronawirus. Wirusolog: Boję się przyjęć komunijnych, to mogłoby się skończyć tragicznie

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli Wybierz
Więcej o: