Lekarka pokazała na TikToku jak prawidłowo zapinać pas, będąc w ciąży. "Wiele mam nie miało o tym pojęcia"

Dr Katie, która jest w zaawansowanej ciąży, postanowiła uświadomić innym kobietom, w jaki sposób należy prawidłowo zapinać pas. Lekarka podkreśla, że wiele osób popełnia ten sam błąd.

Dr Katie jest bardzo aktywna na swoim TikToku, który używa jako platformę, przez którą może informować ludzi i poruszać różne tematy dotyczące zdrowia. Lekarka, która sama spodziewa się dziecka, postanowiła zademonstrować internautkom, w jaki sposób powinny prawidłowo zapinać pas w samochodzie.

Lekarka pokazała  jak prawidłowo zapinać pas, będąc w ciąży

Na nagraniu widać kobietę, która siedzi w samochodzie na fotelu kierowcy. Dr Katie, która jest w 34. tygodniu ciąży, opowiedziała swoim obserwatorom, w jakich okolicznościach dowiedziała się o tak często popełnianym błędzie wśród przyszłym mam. Okazało się, że jedną z ciężarnych pacjentek zgłosiła się do niej niedługo po wypadku.

Wczoraj byłam w pracy na oddziale ratunkowym, gdzie opiekowałam się młodą kobietą, w trzecim trymestrze ciąży. Niestety, miała wypadek samochodowy. Zapytałam, gdzie miała zapięty pas, a ona pokazała, że na swoim brzuchu

- mówiła.

Polska mama i córka podbiły internetPolska mama i jej córka podbiły TikToka. "Nawet nie miałam świadomości, że ktoś nas zobaczy"

Lekarka zademonstrowała fanom, na czym dokładnie polega niebezpieczny nawyk, zapinając własny pas w taki sposób, w jak zrobiła to pacjenta.

Dotarło do mnie, że nie każdy może wiedzieć, jak należy zapinać pasy podczas jazdy samochodem, gdy jest się w ciąży. Otóż robi się to pod swoim brzuchem

- tłumaczyła.

Według lekarki, jeden pas powinien przechodzić przez ramię powyżej brzucha, pomiędzy piersiami, a drugi powinien znajdować się bezpośrednio pod brzuchem. Nie na nim.

Powinno też siedzieć się tak daleko od kierownicy, jak jest to możliwe i bezpieczne. Dzięki temu zminimalizujemy ewentualne skutki uderzenia poduszek powietrznych w ciebie i twój brzuch w sytuacji, jakby wybuchły

- instruowała.

Zobacz wideo Obecność partnera przy porodzie. "Trzeba porozmawiać o tym wcześniej, niż w drodze na porodówkę"

Dr Katie upomniała także wszystkie przyszłe mamy, aby nawet w przypadku lekkich wypadków w ciąży, koniecznie zgłosić się do specjalisty, ponieważ ewentualnie komplikacje mogą być poważniejsze, niż nam się wydaje.

Jeżeli masz wypadek, bez względu na to, jaki jest drobny, powinieneś udać się do położnej. Nawet naprawdę drobne wypadki mogą prowadzić do szeregu komplikacji w ciąży

- dodała.

TikTok instruktażowy dr Kate można obejrzeć, klikając w ten link

Małgorzata Socha pokazała zdjęcie z synem. Fanka pyta: To chłopczyk czy dziewczynka?Małgorzata Socha pokazała zdjęcie z synem. Ale wyrósł! Fanka pyta: To chłopczyk czy dziewczynka?

Więcej o: