Kiedy dzieci wrócą do przedszkola? Rodzice nie dowierzali, a jednak padła decyzja o otwarciu placówek

Kiedy dzieci wrócą do przedszkola? Rodzice nie mogą doczekać się decyzji o otwarciu przedszkoli i żłobków, jednak nie dowierzali temu co mówią przedstawiciele rządu na temat daty otwarcia placówek edukacyjnych i opiekuńczych. "Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków" - ogłosił jednak Adam Niedzielski.

Czy przedszkola będą otwarte? Odkąd 27 marca rząd ogłosił, że do 19 kwietnia żłobki i przedszkola w całym kraju zostają zamknięte, rodzice czekają na odpowiedź. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, poinformował na antenie radia RMF FM o konkretnym terminie otwarcia żłobków i przedszkoli, a dziś (14 kwietnia) minister Adam Niedzielski potwierdził, kiedy dzieci wrócą do przedszkola. 

Zakładamy, że już od 19 kwietnia będzie możliwy powrót do przedszkoli. Kluczowe będą dane ze środy i czwartku 

- powiedział w radiu RMF FM Przemysław Czarnek. Następnie szef resortu edukacji zdradził, w jakiej kolejności będzie następowało znoszenie obostrzeń. "Począwszy od poniedziałku, jest wielka szansa, żebyśmy wracali do przedszkoli, w kolejnym tygodniu do klas I-III i do kolejnych klas szkół podstawowych, a następnie w maju do szkół ponadpodstawowych, tak żeby w maju już wszyscy byli w systemie stacjonarnym" - stwierdził szef resortu edukacji. Adam Niedzielski na konferencji 14 kwietnia zapowiedział:

Już od najbliższego poniedziałku dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Kiedy powrót do szkoły 2021? Rodzice: Gadu gadu w komentarzach a potrzebujemy działania!Kiedy idziemy do szkół? 26 kwietnia. Rodzice: Uwierzę, jak zobaczę. Mydlą nam oczy i tyle

Czy przedszkola będą otwarte? Możliwe, że w maju wszyscy będą w systemie stacjonarnym

Przedstawiciele rządu twierdzą, że w maju placówki edukacyjne wrócą do działalności stacjonarnej. Rodzice jednak wątpią, że to się wydarzy. "Przede wszystkim chciałabym im wierzyć, że tak będzie. Już tyle razy obiecywał, za każdym razem to samo mówił. Niby wie, ale jeśli faktycznie by poszli, byłabym mega szczęśliwa. Mój syn już się nie może doczekać powrotu do szkoły. Ma dosyć tego siedzenia w domu. Dla mnie to też udręka codziennie go pilnować" - napisała jedna z mam na forum edziekco.pl.

Nie wierzę, że do tego dojdzie.
Mydlą nam oczy

- twierdzą internauci. 

Możliwe, że dzisiaj (14 kwietnia) zapadnie decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków. Czekamy na konferencję rządu. 

Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje
Więcej o: