Wesela 2021. Pierwsze wesela już w majówkę? "Będzie rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń"

Wesela 2021 pozostają pod znakiem zapytania. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w dalszym ciągu nie można organizować styp, wesel i imprez okolicznościowych.

Wesela 2021 już w majówkę? "Na pierwszym miejscu jest zdrowie"

Wesela 2021 będą organizowane już w maju? Okazuje się, że jest taka szansa. Minister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk twierdzi, że już niedługo powinna pojawić się decyzja, która rekomenduje, aby część wydarzeń zacząć organizować w plenerze, na świeżym powietrzu. 

Pokładam nadzieję w fakcie, że jeśli dojdzie do ocieplenia, będzie taka rekomendacja, żeby przenieść część przedsięwzięć na otwartą przestrzeń. W to również będą się włączać wesela

- powiedziała Semeniuk.

Wiceminister w dalszej części rozmowy została zapytana o kolejność otwierania branż i znoszenia obostrzeń. - Myślę, że spokojnie dostałabym wsparcie całego kierownictwa resortu - chcielibyśmy równolegle otworzyć wszystkie branże - przyznała. Czy to znaczy, że pierwsze wesela w plenerze odbędą się już w majówkę?

Jeśli mówimy o otwieraniu, to chcielibyśmy równolegle odciążać gospodarkę i otwierać, ale na pierwszym miejscu jest zdrowie. Bo gospodarki zdrowej nie będzie, jeśli nie będzie zdrowego społeczeństwa

– powiedziała wówczas.

Wesela z nowym limitem gości. Ile osób może być na zabawie?Wesela 2021 odbędą się? Niedzielski ma na to plan. "Jeżeli utrzymają się trendy, to myślę, że maj daje lepszą perspektywę"

Wesela 2021 jak w zeszłym roku? 

Wiceminister poinformowała, że jest zdania, aby powrócić do tego, co działo się w zeszłym roku. - Ja bym szła w kierunku tego, co miało miejsce w 2020 r. Kiedy następowało ocieplenie, część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni - branża eventowa, wesela - tym mniejsza szansa, że wirus będzie się rozprzestrzeniał - dodała.

Jaki prezent na komunię dla dziewczynki? Oryginalne prezenty też są dobre, ale jeśli nie jesteś pewny, czy dobrze wybierzesz, lepiej postaw na coś sprawdzonegoKomunia 2021- czy się odbędzie? Minister zdrowia podał orientacyjną datę

Wesela 2021. Luzowanie obostrzeń - od czego zależy?

To, czy wkrótce obostrzenia zostaną luzowane, czy ponownie zaostrzone zależy od kilku następujących czynników:

 • liczby zachorowań,
 • liczby hospitalizowanych,
 • dostępności respiratorów,
 • tendencji.

Wesela 2021. Zeszłoroczne obostrzenia. "Podjęliśmy decyzje, aby te same regulacje wprowadzić w całym kraju"

Nie wiadomo, kiedy powrócimy do organizowania wesel. Mimo to, warto zapoznać się z obostrzeniami, które obowiązywały w zeszłym roku. Możemy spodziewać się bardzo podobnych również w tym roku.

 • "Jeśli organizujesz wesele lub przyjęcie okolicznościowe albo wynajmujesz salę weselną, sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Zgodnie z wytycznymi, które opracowaliśmy wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, pamiętaj:
 • ogranicz liczbę gości zgodnie z aktualnymi przepisami,
 • poinformuj gości i obsługę, że w imprezie nie mogą brać udziału osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające w kwarantannie, izolacji,
 • ogranicz spotkania i narady wewnętrzne
 • postaraj się, aby przy stoliku siedziały razem osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego
 • zapewnij płyn dezynfekcyjny w sali jadalnianej i przy toaletach
 • dostosuj liczbę kelnerów do liczby gości; 1 kelner na nie więcej niż 15 osób. Dany stół powinien być obsługiwany przez tego samego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski".

KPI: jeśli nie możesz karmić piersią, nadal możesz podawać dziecku swoje mleko, tyle że w inny sposób.Mamy zaszczepione na COVID-19, przekazują dzieciom przeciwciała w mleku. Naukowcy studzą entuzjazm

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"
Więcej o: