Jak zrealizować bon turystyczny? Aby pieniądze nie przepadły, należy przestrzegać konkretnych terminów

Bon turystyczny to rządowy program, który ruszył 1 sierpnia 2020 roku. Bon wciąż jest ważny. Do kiedy bon turystyczny należy więc wykorzystać? Sprawdzamy.

Bon turystyczny - do kiedy? Już ponad 281 mln zł płatności

Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał najświeższe dane dotyczące bonu turystycznego. Jak wynika z publikacji, do końca lutego 2021 roku Polacy zrealizowali płatności Polskim Bonem Turystycznym na kwotę przekraczającą 281 mln zł. To ponad 425 tysięcy transakcji.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaznaczył przy tym, że z racji wprowadzonych obostrzeń, w marcu liczba i kwota transakcji rosły wolniej. Ale to jeszcze nie oznacza, że Polacy przestaną wykorzystywać bon turystyczny. Mają jeszcze czas. Do kiedy bon turystyczny należy wykorzystać?

Bon turystyczny - do kiedy? Jeszcze ponad rok działania świadczenia

Bon turystyczny nie przepadł z końcem 2020 roku. Wiele osób obawiało się, że bon turystyczny będzie ważny tylko do końca wakacji. Nic bardziej mylnego. Wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek przypomniał ostatnio, że Polski Bon Turystyczny można wykorzystać do końca marca 2022 roku.

Należy jednak pamiętać o kilku zasadach. Zanim przystąpimy do programu, należy zapoznać się z warunkami świadczenia.

500 złotych na wakacje dla dziecka nie przepada wraz z końcem wakacji. Bon na wakacje można wykorzystać także później. I wcale nie trzeba się śpieszyć. Bon turystyczny można zrealizować aż do marca 2022 roku. Jest jednak kilka szczegółów, o których należy pamiętać, przystępując do programu.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Bon turystyczny - do kiedy? Zasady świadczenia

To główne zasady programu Polski Bon Turystyczny:

  • Bonem 500 zł na wakacje zapłacimy za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Na dziecko niepełnosprawne przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł.
  • Jeśli kwota świadczenia wychowawczego, przysługuje każdemu z rodziców oddzielnie, każdemu z rodziców przysługuje jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – jedno świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 250 zł na dziecko.
  • Bonem możemy płacić wielokrotnie aż do wyczerpania jego wysokości.
  • Bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.
  • Bon będzie elektroniczny. Będzie można go aktywować za pośrednictwem platformy PUE ZUS przy wykorzystaniu profilu zaufanego, podpisu kwalifikowanego lub bankowości internetowej
  • Bon będzie można wykorzystać w konkretnych miejscach, których listę opublikowała Polska Izba Turystyczna.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Bony 500 plus na wakacje. Do kiedy można wykorzystać pieniądze? I na co je można przeznaczyć?

Więcej o: