Nowe obostrzenia od 9 kwietnia. Niedzielski: "Te parametry są parametrami niebezpiecznymi"

Nowe obostrzenia od 9 kwietnia mogą oznaczać przedłużenie obowiązujących restrykcji lub wprowadzenie przez rząd kolejnych. O decyzjach, które bez wątpienia bezpośrednio wpłyną na nasze życie w najbliższych tygodniach dowiemy się z konferencji premiera.

Nowe obostrzenia od 9 kwietnia mogą zarówno polegać na przedłużeniu panujących restrykcji, jak i ich zaostrzeniu. Aktualna sytuacja epidemiologiczna nie dale nadziei na luzowanie obostrzeń w najbliższych dniach. Od 25 marca obowiązuje lockdown. Aktualne obostrzenia weszły w życie tydzień przed świętami i obowiązują do 9 kwietnia. O jakich jeszcze restrykcjach może zdecydować rząd? 

Cały czas mamy bardzo trudną sytuację w szpitalach. Obłożenie łóżek wynosi ponad 34,5 tys. Te parametry na poziomie zbliżającym się do 80 proc. są parametrami niebezpiecznymi. To dlatego, ze dystrybucja w regionach nie jest jednolita i mamy takie regiony, gdzie napięcia dotyczącego wykorzystania infrastruktury są bardzo duże

- powiedział w czasie ostatniej konferencji Adam Niedzielski, szef resortu zdrowia. 

Kiedy wrócimy do szkoły 2021? Adam Niedzielski: jeszcze w kwietniu klasy 1-3 wrócą do nauczania co najmniej w trybie hybrydowymKiedy otworzą szkoły? Minister zdrowia liczy na kwiecień. "To są priorytetowe kierunki luzowania obostrzeń"

Nowe obostrzenia od 9 kwietnia - konferencja premiera

Nowe obostrzenia poznamy podczas zapowiadanej na dziś konferencji prasowej premiera. W związku z wysoką liczbą zachorowań nikt nie liczy na zniesienie obostrzeń, można spodziewać się przedłużenia panujących. Nie można na sto procent wykluczyć wprowadzenia godziny policyjnej lub innych ograniczeń w przemieszczaniu się. O tym dowiemy się dziś.

W środę bądź w czwartek zapadną decyzje dotyczące ewentualnego przedłużenia obostrzeń epidemicznych

– powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller poinformował także, że w środę 7 kwietnia o godzinie 10 miał zebrać się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, aby podjąć decyzje o ewentualnych kolejnych restrykcjach lub przedłużeniu tych obowiązujących. Wszystko miało zależeć od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. O nowych decyzjach dowiemy się z konferencji prasowej.

Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie epidemii koronawirusa.Konferencja premiera. Niedzielski: Zaostrzamy obostrzenia. To hamulec awaryjny w sytuacji krytycznej

Nowe obostrzenia od 9 kwietnia. Restrykcje wprowadzone przez rząd

Obowiązujące obecnie obostrzenia mają trwać do 18 kwietnia. Zgodnie z decyzją rządu nastąpiło:

 • Zamknięcie sklepów budowlanych i meblowych o powierzchni powyżej 2 tys. m kw.;
 • W kościołach i placówkach handlowych o powierzchni powyżej 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw;
 • Zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych;
 • Zamknięte przedszkoli i żłobków (mogą z nich korzystać jedynie dzieci służb medycznych i mundurowych);
 • Obiekty sportowe wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego;
 • Zamknięcie hoteli (z wyjątkiem hoteli robotniczych);
 • Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki;
 • Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych (z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych);
 • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
 • Zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness
 • Szkoły działają w trybie zdalnym.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: