Emily Ratajkowski pozuje z drinkiem. Fan: "Nie pij alkoholu, jeśli karmisz piersią"

Emily Ratajkowski opublikowała zdjęcie, na którym pozuje z drinkiem. Ponieważ karmi swojego synka piersią, w komentarzach pod zdjęciem wywiązała się dyskusja jej fanów na temat tego, czy dobrze robi.

Emily Ratajkowski niespełna miesiąc temu została mamą. 8 marca na świat przyszedł synek modelki: Sylvester Apollo Bear. Gwiazda opublikowała na Instagramie zdjęcie z porodu. Potem podzieliła się m.in. zdjęciem z sali poporodowej, na którym karmi synka piersią

Małgorzata SochaMałgorzata Socha pozuje w sytuacji, którą zna każda mama. "Super, że pokazujesz też życie od kuchni"

Emily Ratajkowski opublikowała kontrowersyjne zdjęcie

Modelka ostatnio udostępniła na Instagramie zdjęcie, na którym w restauracji pozuje z drinkiem. Fotkę opatrzyła komentarzem:

Mama ma wychodne

Pod zdjęciem od razu pojawiła się masa komentarzy. Większość dotyczyła oczywiście wyglądu Emily, jednak pojawiły się i takie:  

 
Nie pij alkoholu, jeśli karmisz piersią

Pośród obserwatorów gwiazdy wywiązała się burzliwa dyskusja. Niektórzy pisali wprost, że to nie ich sprawa, inni bronili Emily:

Jestem pewna, że o tym wie 
Nie jest głupia

Jeszcze inni pisali, że nawet karmiąca mama w pewnych okolicznościach może się napić drinka:

Technicznie rzecz biorąc, można pić podczas karmienia piersią, o ile wcześniej odciągnęło się pokarm. Można wypić jednego, standardowego drinka i później przez dwie godziny nie przystawiać dziecka do piersi. Lekarze oczywiście zasugerowaliby całkowity zakaz picia z oczywistych powodów
Ogólnie rzecz biorąc, umiarkowane spożycie alkoholu przez matkę karmiącą (jednego standardowego drinka dziennie) nie jest szkodliwe dla niemowlęcia, zwłaszcza jeśli matka odczekuje co najmniej dwie godziny po  przed karmieniem.

Małgorzata Rozenek opowiada o spaniu z dziećmi. 'Wszyscy weszli nam na głowę'Małgorzata Rozenek opowiada o spaniu z dziećmi. "Wszyscy weszli nam na głowę"

Emily Ratajkowski pozuje z drinkiem

Na opublikowanym przez gwiazdę zdjęciu widać drinka, prawdopodobnie jest to wytrawne Martini. Ale niekoniecznie musi być prawdziwym drinkiem, może być jego bezalkoholowym odpowiednikiem. A nawet jeśli jest standardowym drinkiem, Emily mogła tylko pozować z nim do fotki, być może był to napój jej towarzysza lub towarzyszki. Z pewnością modelka jest odpowiedzialną mamą i wie, że w trakcie karmienia piersią, ze względu na dobro dziecka, powinna jednak powstrzymywać się od picia alkoholu w jakichkolwiek ilościach. 

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: