13. emerytura 2021. Kiedy wypłata? Niektórzy już otrzymali pieniądze, a co z pozostałymi?

13. emerytura 2021 to świadczenie, które będzie wypłacane już po raz trzeci. Dodatkowy zastrzyk gotówki zawsze trafia do rąk emerytów na przełomie marca i kwietnia. Inaczej jest w tym roku. Na początku kwietnia świadczenie trafi tylko do wąskiej grupy emerytów. Kiedy wypłata 13. emerytury 2021 dla pozostałych? Sprawdzamy.

13. emerytura 2021. Kiedy wypłata? Terminy

Nie mamy dobrych wiadomości. Emeryci, którzy liczyli na zastrzyk gotówki przed świętami, będą rozczarowani. Tylko nieliczni seniorzy dostali przelewy na konto z 13. emeryturą. Kiedy wpłata dla pozostałych? Niestety już po Wielkanocy.

Emerytury są wypłacane seniorom w kilku transzach. Osoby uprawnione otrzymują świadczenie w konkretnych terminach. Niezmiennie od lat są to:  1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

13. emerytura ma zostać wypłacona wraz z kwietniowymi przelewami. Tylko osoby, które dostają emerytury 1 kwietnia, dostali pieniądze przed świętami. Święta Wielkanocne wypadają w tym roku 4-5 kwietnia. Dzień po świętach – 6 kwietnia - trzynasta emerytura trafi więc do kolejnych uprawnionych osób. A prawie tydzień po świętach – 10 kwietnia – pieniądze powędrują do kolejnych seniorów.

Zobacz wideo Borys: Największym zagrożeniem społeczno-gospodarczym w tym stuleciu jest demografia

13. emerytura 2021. Kiedy wypłata? Czy trzeba składać wniosek?

Emeryci zastanawiają się często, czy trzeba składać wniosek o 13. emeryturę. Może nie dostali jeszcze pieniędzy, bo nie złożyli wniosku? Nic bardziej mylnego. Aby otrzymać trzynastą emeryturę, nie trzeba składać wniosku. Dostaje ją każdy, nie ma tu limitu dochodowego. Każdy emeryt otrzyma taką samą kwotę, to jest 1250 zł brutto. Kwota netto wyniesie 1066 zł. Na swoją kolej trzeba po prostu poczekać.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy 13 emerytura w 2021 roku? Świadczenie na dniach trafi do portfeli seniorów

13. emerytura 2021. Kiedy wypłata? Trzynasta emerytura – co to?

Przypomnijmy, 13. emerytura została wprowadzona w 2019 roku w ramach programu Emerytura Plus. Trzynastka to dodatek do emerytur. Powinna być wypłacona każdego roku na przełomie marca i kwietnia. Jej kwota  jest zmienna. Jej wysokość jest równa najniższej emerytury, obowiązującej od 1 marca danego roku.

Więcej o: