Kiedy wypłata 13. emerytury w 2021 roku? Tylko bardzo wąska grupa seniorów dostanie pieniądze przed Wielkanocą

Trzynasta emerytura zawsze jest wypłacana na przełomie marca i kwietnia. Zgodnie z przepisami za jej terminowe wypłacenie odpowiada Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Tak też będzie w tym roku. Kiedy wypłata 13. emerytury w 2021 roku? Znane są już daty.

Kiedy wypłata 13. emerytury w 2021 roku? Terminy

Emeryci, którzy liczyli na zastrzyk gotówki przed świętami, niestety będą rozczarowani. Tylko naprawdę wąska grupa uprawnionych seniorów zobaczy dodatkowe pieniądze na koncie przed Wielkanocą.

Przypomnijmy, emerytury są wypłacane seniorom w kilku transzach. Osoby uprawnione otrzymują świadczenie w konkretnych terminach. Niezmiennie od lat są to:  1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

13. emerytura zgodnie z zapowiedziami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – ma zostać wypłacona wraz z kwietniowymi przelewami. Oznacza to, że tylko osoby, które dostają emerytury 1 kwietnia, dostaną pieniądze przed świętami. Pozostali muszą poczekać na swoją kolej. Dla porządku – święta wielkanocne wypadają w tym roku 4-5 kwietnia. Dzień po świętach trzynasta emerytura trafi więc do kolejnych uprawnionych osób.

Zobacz wideo Likwidacja OFE. Opłata przekształceniowa podatkiem od oszczędności?

Kiedy wypłata 13. emerytury w 2021 roku? Czy trzeba składać wniosek?

Aby otrzymać trzynastą emeryturę, nie trzeba składać wniosku. Dostaje ją każdy, bez względu na wysokość emerytury. Każdy emeryt otrzyma taką samą kwotę, to jest 1250 zł brutto. Kwota netto wyniesie 1066 zł.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Kiedy 13 emerytura w 2021 roku? Świadczenie na dniach trafi do portfeli seniorów

Kiedy wypłata 13. emerytury w 2021 roku? Trzynasta emerytura – co to?

13. emerytura to świadczenie, które zostało wprowadzone w 2019 roku w ramach programu Emerytura Plus. To więc już trzecie wypłaty 13. emerytury. Trzynastka a być wypłacona każdego roku na przełomie marca i kwietnia. Co ważne, kwota trzynastki jest różna. Jej wysokość jest równa najniższej emerytury, obowiązującej od 1 marca danego roku.

Więcej o: