Przerwa świąteczna w szkole - Wielkanoc 2021. To najdłuższe wolne od zajęć przed wakacjami

Przerwa świąteczna z okazji Wielkanocy zbliża się wielkimi krokami. W okresie świątecznym uczniowie mogą nastawić się dług odpoczynek od nauki. Zobacz, ile jeszcze dni wolnych od szkoły czeka ich w roku szkolnym 2020/2021.

Wielkanoc jest dla wielu polskich rodzin okazją do spotkań w gronie najbliższych, odpoczynku od szkoły, pracy i codziennych obowiązków. Trzeba zaznaczyć, że to święto ruchome, co oznacza, że co roku wypada w innym terminie. W tym razem pierwszy dzień świąt będziemy obchodzić w niedzielę 4 kwietnia, a drugi dzień świąt, czyli Lany Poniedziałek dzień później, czyli 5 kwietnia.

Przerwa świąteczna w szkole - Wielkanoc 2021

Chociaż 5 kwietnia jest dniem ustawowo wolnym od pracy, przerwa świąteczna od nauki szkolnej rozpocznie się już wcześniej, bo w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku 6 kwietnia. Niestety, z powodu zagrożenia epidemicznego podjęto decyzję o zaostrzeniu obostrzeń i wielu z nas będzie musiało spędzić te święta w bardzo okrojonym gronie najbliższych. Podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki apelował o poważne potraktowanie obostrzeń, co pomoże zapanować nad trzecią falą epidemii.

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny. To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę, że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień.

- mówił wówczas.

Wielkanoc - kiedy następne wolne przed wakacjami?

Następnym wolnym po Wielkanocy jest majówka. Niestety, w tym roku Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę i uczniowie nie będą uczestniczyć w lekcjach jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. Na dłuższy odpoczynek od zajęć będą mogli liczyć jednak niektórzy uczniowie szkół średnich. W tym roku matury zaplanowano na 4-6 maja, a jeżeli dyrektor danej placówki podejmie taką decyzję, osoby, które nie piszą w tym roku egzaminu, będą mieć wolne od zajęć lekcyjnych.

Ostatnie wolne przed wakacjami to Boże Ciało, które wypada w czwartek 3 czerwca, a zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wówczas rozpoczną się wakacje, które potrwają aż do 1 września.

Zobacz wideo Wielki test jajek. Który przepis najbardziej przypadł nam do gustu?
Więcej o: