Konferencja premiera: twardy lockdown, jeszcze więcej obostrzeń? Nowe decyzje rządu

Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego będzie źródłem najnowszych informacji dotyczących decyzji rządu w sprawie kolejnych obostrzeń. Dowiemy się, czy coś znów zmieni się w naszym życiu codziennym.

Trzecia fala epidemii koronawirusa trwa. Liczba zachorowań waha się w granicach 30 tys. odnotowanych przypadków dziennie. Rząd podejmuje kolejne decyzje mające na celu zapanowanie nad sytuacją epidemiologiczną. Wprowadza kolejne obostrzenia. Jakie informacje przekaże nam dziś premier?

Kiedy konferencja premiera Mateusza Morawieckiego?

Kolejna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego jest zaplanowana na dziś, na godzinę 15.00. Premier przekaże podczas niej aktualną sytuację związaną z ilością nowych zachorowań. Przedstawi, jak wygląda sytuacja, odpowie na pytania dziennikarzy dotyczące decyzji rządu. Niewykluczone, że poinformuje też o kolejnych decyzjach związanych z nowymi obostrzeniami. 

Minister Czarnek o dacie powrotu do szkół. Eksperci zdziwieniKiedy wracamy do szkoły 2021? Minister Czarnek odpowiada. Dr Szułdrzyński: Myślałem, że to cytat Lema

Nowe obostrzenia obowiązujące od 27 marca

Do nowych obostrzeń, jakie zostały ogłoszone podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego, która odbyła się 25 marca należą:

  • zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych;
  • zamknięcie żłobków i przedszkoli;
  • zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych o powierzchni powyżej 2 000 m2, w placówkach handlowych na targu lub poczcie  nowe limity osób - 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2 oraz 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2;
  • nowy limit osób w miejscu kultu religijnego - maksymalnie 1 osoba na 20m2.

Te obostrzenia mają obowiązywać do 9 kwietnia, czyli obejmą nadchodzące święta wielkanocne

Rząd ogłasza nowe obostrzenia. Apel dotyczy Wielkanocy. 'Spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas'Rząd ogłasza nowe obostrzenia. Apel dotyczy Wielkanocy. "Spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas"

Konferencja premiera - jeszcze więcej obostrzeń?

Jakich kolejnych obostrzeń możemy się spodziewać? Rząd może jeszcze zdecydować o ograniczeniach w przemieszczaniu się i wprowadzić godzinę policyjną. Na oficjalnej stronie gov.pl możemy przeczytać apel: 

Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę.
Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: