Wesela 2021. Od maja sezon weselny ruszy pełną parą? "Oczekujemy konkretnych decyzji"

Pary młode z niecierpliwością oczekują klarownych decyzji polityków w sprawie organizacji wesel. Minister zdrowia zapewnia, że trzecia fala koronawirusa powinna osiągnąć swoje apogeum na przełomie marca i kwietnia. Czy w takim razie wesela 2021 ruszą od maja?

Wesela 2021 w dalszym ciągu stoją pod znakiem zapytania. Pary młode czekają na konkretne decyzje dotyczące możliwości organizowania ślubów i wesel w tegorocznym sezonie. W tej chwili wszelakie imprezy są zakazane. W ubiegłym roku organizacje wesel do 150 osób umożliwiono dopiero 30 maja. Jak będzie w tym roku? Na razie jedyną opcją, zgodną z rządowymi rozporządzeniami jest organizacja imprezy domowej, w której może brać udział maksymalnie 5 zaproszonych gości.

Wesela 2021, a pandemia koronawirusa. Adam Niedzielski: Na przełomie marca i kwietnia ta fala powinna osiągnąć swoje apogeum

Niedawno Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej został zapytany o zbliżający się sezon weselny. Przyznał, że wszystko zależy od rozwoju trzeciej fali pandemii koronawirusa.

Przewidujemy, że na przełomie marca i kwietnia ta fala powinna osiągnąć swoje apogeum, a potem procesy pandemiczne powinny słabnąć, co nakłada się na ten okres wielkanocny 

- oznajmił minister. Szef resortu wyznał, że ma głęboką nadzieję, że po świętach będziemy mieli już za sobą szczyt zachorowań i powoli będziemy wracać do normalności. Czy to oznacza, że sezon weselny ruszy już w maju?

Bezwarunkowy dochód podstawowy lepszy niż 500 plus? Na pewno wyższa kwota. Aż 1200 zł dla dorosłego i 600 zł dla dzieckaBezwarunkowy dochód podstawowy lepszy niż 500 plus? Na pewno wyższa kwota. Aż 1200 zł dla dorosłego i 600 zł dla dziecka

Wesela 2021. Panna Młoda: 

Skontaktowaliśmy się z parą młodą, która w tym roku ma zawrzeć związek małżeński. Przyznali nam, że czas oczekiwania na upragnione wesele jest dość stresujący.

To dla nas naprawdę trudny czas. Oczekujemy od rządu konkretnych decyzji. Bez tego nie możemy działać i wciąż żyjemy w niepewności. Znajomi pytają, rodzice namawiają do samego ślubu, a my nie wiemy co robić

- mówi narzeczona. 

Od kiedy zamknięte przedszkola?Do kiedy zamknięte przedszkola i żłobki? Rodzice mają obawy. "W taki właśnie sposób straciłam pracę"

Wesela 2021. Zeszłoroczne obostrzenia. "Podjęliśmy decyzje, aby te same regulacje wprowadzić w całym kraju"

Nie wiadomo, kiedy powrócimy do organizowania wesel. Mimo to, warto zapoznać się z obostrzeniami, które obowiązywały w zeszłym roku. Możemy spodziewać się bardzo podobnych również w tym roku.

"Jeśli organizujesz wesele lub przyjęcie okolicznościowe albo wynajmujesz salę weselną, sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Zgodnie z wytycznymi, które opracowaliśmy wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, pamiętaj:

  • ogranicz liczbę gości zgodnie z aktualnymi przepisami,
  • poinformuj gości i obsługę, że w imprezie nie mogą brać udziału osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające w kwarantannie, izolacji,
  • ogranicz spotkania i narady wewnętrzne
  • postaraj się, aby przy stoliku siedziały razem osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego
  • zapewnij płyn dezynfekcyjny w sali jadalnianej i przy toaletach
  • dostosuj liczbę kelnerów do liczby gości; 1 kelner na nie więcej niż 15 osób. Dany stół powinien być obsługiwany przez tego samego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski".

Przeczytaj także:

Zobacz wideo Co z sezonem weselnym? "Decyzje, co do luzowania obostrzeń, będą odważniejsze"
Więcej o: