Przerwa świąteczna wyjątkowo korzystna dla uczniów. Rząd zdecydował o pewnych ograniczeniach. Jak spędzić te dni wolne?

Przerwa świąteczna w tym roku jest wyjątkowo korzystna dla uczniów, którzy mogą liczyć na sporo dni wolnych. Tylko jak je spędzić? Rząd ogłosił 25 marca nowe obostrzenia. W tym roku przerwa świąteczna będzie wyglądała nieco inaczej niż przed pandemią.

Przerwa świąteczna była zwykle czasem, który spędzało się wspólnie z rodziną. Dzieci mogły spotkać się także z kolegami, koleżankami poza murami szkoły. W tym roku jednak musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Sytuacja epidemiczna w Polsce się pogarsza - przekroczyliśmy liczbę 34 tys. zakażeń na COVID-19. W związku z tym rząd zaleca ograniczenie mobilności.

Przerwa świąteczna - kiedy wypada? Jak spędzimy Wielkanoc 2021?

Przerwa świąteczna 2021 to jednak dobra okazja, żeby wyłączyć komputery i spędzić trochę czasu w aktywny sposób, a najlepiej na świeżym powietrzu. Ostatnie miesiące spędzone przy nauce i pracy zdalnej nie wpłynęły korzystnie na zdrowie fizyczne ani psychiczne naszych pociech, postarajmy się więc zapewnić im atrakcje takie jak np. długi spacer po parku, lub lesie. W związku z tym, że prognoza pogody na najbliższe dni wygląda optymistycznie - można zaplanować wycieczkę rowerową. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu obowiązku zakrywania nosa i ust. Unikajmy więc spotkań w dużych grupach. Jeśli zamierzamy spotkać się z kimś podczas przerwy świątecznej - najlepiej zorganizować to na świeżym powietrzu. 

Wiosenna przerwa świąteczna 2021 trwa od środy 31 marca do środy 7 kwietnia. To aż sześć dni wolnych. Ministerstwo zdrowia zaleca, by spędzić święta wyłącznie z domownikami. 

Przerwa świąteczna to dni wolne od szkoły. Kiedy są kolejne, podczas których uczniowie odpoczną?

Przerwa świąteczna to nie ostatni okres wolny dla uczniów i pracowników. Następnym jest majówka. W tym roku Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, dniem wolnym od pracy będzie jedynie poniedziałek 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. Ostatni dodatkowy dzień wolnego przed wakacjami, wypada w czwartek 3 czerwca w Boże Ciało. Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca. 

Zobacz wideo Wielkanoc bez spotkań rodzinnych? Marek Posobkiewicz komentuje
Więcej o: