Stroje wiosenne dla dzieci- króliczek, pani wiosna, lisek, czy biedroneczka?

Stroje wiosenne dla dzieci. Szukasz pomysłu na wiosenny strój dla przedszkolaka lub na święta wielkanocne? Sprawdź gotowe pomysły oraz ciekawy patenty, które bez trudu wykonasz samodzielnie.

Stroje wiosenne dla dzieci

Rodzice przedszkolaków doskonale wiedzą, że regularnie (mniej więcej co dwa miesiące) ich pociechy mają tematyczne imprezy. Dzień Pluszowego Misia, karnawał, mikołajki, walentynki- to najbardziej popularne święta. Wiosną przedszkolaki przebierają się z okazji świąt wielkanocnych, to barwny sposób na przywitanie wiosny. Rodzice o konieczności przygotowania stroju często dowiadują się z dnia na dzień. Jak przygotować ładne przebranie na ostatnią chwilę i który wzór wybrać? Więcej na ten temat znajdziesz w dalszej części artykułu. 

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Przebranie wiosenne- DIY 

Zakup gotowego stroju z przesyłką to koszt około 100 zł. Tymczasem w domowym zaciszu mamy wiele gotowych elementów garderoby, które mogą się przydać. Poniżej kilka gotowych pomysłów w kategorii przebrania wiosenne dla dzieci

Ciekawe ozdoby wielkanocne - stwórz coś kreatywnego z okazji nadchodzących świąt Ciekawe ozdoby wielkanocne - stwórz coś kreatywnego z okazji świąt

Uroczy króliczek - na bazie stroju do baletu 

Tiulową spódniczkę ma w szafie większość dziewczynek, można ją też kupić w sklepie za około 30 zł. Do różowej góry dobieramy szarą koszulkę i przy pomocy koronki, kleju na gorąco i tradycyjnej opaski przygotowujemy uszy szyte na miarę. Jak krok po kroku wykonać strój uroczy króliczek? Sprawdź wideo poniżej: 

 

Przebranie wiosenne dla chłopca - lisek 

Do wykonania tego przebrania potrzebny będzie T-shirt lub bluzka w kolorze pomarańczowym, na który naszywamy białe elementy z materiału lub plastiku. W przypadku dolnej stroju części idealne będą po prostu czarne spodnie lub getry. Maskę lisa można wykonać przy pomocy filcu, ponownie na bazie opaski. Jak krok po kroku wykonać przebranie wiosenne dla chłopca? Wideo instrukcja dostępna jest tutaj.

Zobacz też: Dania na Wielkanoc- sprawdź tradycyjne, świąteczne menu i propozycje dla dzieci

Przebranie wiosenne - pani wiosna 

To bardzo wdzięczny strój, przy którym jest naprawdę mało pracy. Wystarczy kolorowa spódniczka oraz bluzka, do której można przyszyć lub nakleić kolorowe kwiaty. Ważnym elementem tego stroju jest wiosenny kapelusz, idealnie sprawdzi się słomkowa baza, którą można dodatkowo przystroić przy pomocy bibuły i kwiatów. Jak wykonać kapelusz w kategorii przebranie wiosenne dla pani wiosny? Wideo instrukcja dostępna jest tutaj.

Dekoracje wielkanocne. Zdjęcie ilustracyjne Ozdoby wielkanocne: przedszkole pełne kolorów na zbliżające się święta

Przebranie wiosenne dla chłopca lub dziewczynki biedroneczka DIY

Bazę stroju biedroneczki z pewnością znajdziemy w szafie, mogą to być zarówno czarne getry jak i rajstopy oraz czarny golfik lub T-shirt. Najważniejsze są oczywiście skrzydła, które także można wykonać samemu przy pomocy tektury, farby i gumki. Gotowe czułki bez trudu kupimy przez internet lub w sklepie z akcesoriami do włosów dedykowanym dla dzieci. Każdego, kto zechce wykonać czułki samodzielnie zapraszamy do obejrzenia tutoriala, na którym można podpatrzeć zarówno proces powstawania czułków jak i skrzydeł. 

Zobacz też: Kartki wielkanocne DIY - przygotuj wspólnie z dzieckiem piękną kartkę na święta, którą podarujecie najbliższym

Więcej o: