Za ile wakacje? Przed nimi uczniów czeka długa przerwa świąteczna, ale majówka już nie zachwyca

To kiedy wypadają dni wolne od nauki szkolnej oraz kiedy rozpoczną się wakacje, zawsze interesuje uczniów oraz rodziców, zamierzających zaplanować rodzinne wyjazdy. W artykule umieściliśmy harmonogram dni wolnych od szkoły oraz pracy w 2021 roku.

Terminy dni wolnych od nauki szkolnej oraz dzień rozpoczęcia wakacji zawsze interesowały uczniów, którzy z niecierpliwością wyczekiwali odpoczynku od nauki szkolnej. Ten stan rzeczy nie zmienił się, mimo iż placówki są zamknięte, a dzieci i młodzież obowiązuje edukacja zdalna. W roku szkolnym 2020/2021 przed wakacjami wypadną jeszcze trzy terminy (poza weekendami), kiedy uczniowie nie będą mieć lekcji. Jeden z nich jest szczególnie długi.

Za ile wakacje?

Najdłuższym wolnym dla uczniów w 2021 roku jest przerwa świąteczna. Wielkanoc wypada w niedzielę 4 kwietnia i poniedziałek 5 kwietnia, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Przerwa od nauki zacznie się w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku 6 kwietnia. Niestety, wiele wskazuje na to, że  z powodu zagrożenia epidemicznego czas ten trzeba będzie spędzić w domowym zaciszu i raczej w okrojonym gronie. 

Następnym wolnym jest majówka, która zwykle wiązała się z dwoma dodatkowymi dniami wolnego. Niestety, jako że w tym roku  Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, dniem wolnym od pracy będzie jedynie poniedziałek 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja.

Czy zamykają przedszkola? Przedszkolanka: My też powinniśmy przejść na zdalne nauczanie. Przecież nie jesteśmy niezniszczalniCzy zamykają przedszkola? Przedszkolanka: My też powinniśmy przejść na zdalne nauczanie. Przecież nie jesteśmy niezniszczalni

Ostatni dodatkowy dzień wolnego przed wakacjami wypada w czwartek 3 czerwca, kiedy wypada Boże Ciało. 

W tym roku zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 25 czerwca. Oznacza to, że licząc od czwartku 25 marca,

do wakacji zostało dokładnie 91 dni (65 dni bez weekendów). Poniżej opublikowaliśmy dokładny harmonogram dni wolnych od pracy w 2021 roku.

Dni wolne od pracy 2021:

 • 4 kwietnia - Niedziela Wielkanocna
 • 5 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - Święto Pracy (sobota)
 • 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek)
 • 23 maja - Zesłanie Ducha Świętego (niedziela)
 • 3 czerwca - Boże Ciało (czwartek)
 • 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (niedziela)
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych (poniedziałek)
 • 11 listopada - Święto Niepodległości (czwartek)
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie (sobota)
 • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (niedziela)

Wielkanoc 2021. Chorych przybywa, a kościołów nie zamkną. Waldemar Kraska o święceniu pokarmówCo z kościołami na święta? Adam Niedzielski: Wszyscy powinni być dotknięci w ten sam sposób

Zobacz wideo Dominika Lasota: Apelowaliśmy do MEN, żeby rzetelna edukacja klimatyczna stała się częścią programu nauczania
Więcej o: