Czy zamykają przedszkola? Przedszkolanka: My też powinniśmy przejść na zdalne nauczanie. Przecież nie jesteśmy niezniszczalni

Na czwartek 25 marca planowane jest ogłoszenie przez rząd nowych obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Nie ma żadnych oficjalnych informacji, czego będą dotyczyły obostrzenia, ale coraz więcej i częściej mówi się o zamknięciu przedszkoli i żłobków. Czy zamykają przedszkola?

Czy zamykają przedszkola? Nowe obostrzenia już dziś

We wtorek 23 marca premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w czwartek zostaną ogłoszone nowe obostrzenia. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami nowe obostrzenia obejmą okres dwóch tygodni – będzie to tydzień przed Wielkanocą oraz tydzień po świętach.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Nowe obostrzenia. Kiedy konferencja? Premier: Najsmutniejsza okoliczność, która wiąże się ze zgonami naszych obywateli

Rodziców szczególnie interesuje fakt, czy zamykają przedszkola i żłobki? Do tej pory placówki dla najmłodszych dzieci pracowały normalnie. Oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Przedszkola i żłobki były zamknięte tylko na początku pandemii – od marca do maja 2020 roku.

Czy zamykają przedszkola? "Trzeba wypłaszczyć zakażenia"

Na konferencji prasowej, która odbyła się w środę 24 marca, premier doprecyzował, dlaczego muszą zostać wprowadzone nowe obostrzenia.

Z taką trzecią falą właśnie się dzisiaj mierzymy i właśnie dlatego my także w czwartek rano zaprezentujemy dodatkowe obostrzenia, które są konieczne, żeby z jednej strony wypłaszczyć, a z drugiej strony przydusić tę trzecią falę

- zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Co z przedszkolami? Adam Niedzielski: Rozszerzenie obostrzeń z województw najbardziej dotkniętych pandemią

Niestety nie ma żadnych informacji dotyczących tego, czy zamykają przedszkola. Zgodnie z ustaleniami Wirtualnej Polski, trwają rozmowy w sprawie nowych obostrzeń, w tym także ewentualnego zamknięcia przedszkoli i żłobków.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Czy przedszkola będą otwarte? Rząd rozważa ich zamknięcie. To samo może stać się ze żłobkami

Czy zamykają przedszkola? Kiedy zamykają przedszkola?

Jeśli zapadnie decyzja o tym, że zamykają przedszkola, należy się spodziewać, że placówki będą zamknięte przez okres dwóch tygodni. Nowe obostrzenia mają objąć okres dwóch tygodni – będzie to tydzień przed Wielkanocą oraz tydzień po świętach. Oznaczałoby to, że od poniedziałku 29 marca placówki będą zamknięte. Więcej dowiemy się dziś, podczas konferencji premiera.

Czy zamykają przedszkola? "My też obawiamy się wirusa"

A co na ten temat sądzą nauczyciele? Nauczycielka wychowania przedszkolnego Kinga Pieńczuk z wyszkowskiego przedszkola w rozmowie z eDziecko.pl przyznaje, że mimo przyjęcia pierwszej dawki szczepionki wciąż obawia się zakażenia. Dodaje, że ma wrażenie, że rząd kompletnie nie interesuje się losami przedszkoli, które już od dłuższego czasu są w dość niekomfortowej sytuacji. 

My też powinniśmy przejść na zdalne nauczanie. Przecież nie jesteśmy niezniszczalni. Dlaczego nami się nikt nie przejmuje? Jesteśmy gorsi? Oczywiście, dostałam pierwszą dawkę szczepionki, ale w dalszym ciągu obawiam się wirusa. Nauczyciele ze szkół też są zaszczepieni, a jednak oni mogą siedzieć teraz w domach
Więcej o: