Czy przedszkola będą otwarte? Rząd rozważa ich zamknięcie. To samo może stać się ze żłobkami

Nowe obostrzenia mają zostać ogłoszone już w czwartek 25 marca. Według nieoficjalnych doniesień Wirtualnej Polski, rząd bierze pod uwagę zamknięcie przedszkoli oraz żłobków.

We wtorek 23 marca premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że nowy zestaw obostrzeń zostanie ogłoszony najpóźniej w czwartek. Ma objąć okres przynajmniej dwóch tygodni, czyli tydzień poprzedzający Wielkanoc oraz tydzień po świętach.

Czy przedszkola będą otwarte?

Na konferencji, która odbyła się w środę 24 marca, premier sprecyzował, że nowe restrykcje zostaną ogłoszone w czwartek rano.

Będziemy wprowadzać kolejne obostrzenia, bo trzeba zdusić III falę pandemii

- zapowiedział.

Przedszkolanka z Tczewa przyklejała dzieci do krzesełPrzedszkolanka z Tczewa przyklejała dzieci do krzeseł. Sprawę bada policja i kuratorium

Według informacji podanych przez Wirtualną Polskę w rządzie wciąż trwają rozmowy w sprawie zaostrzenia obostrzeń. Zamknięte są już kina, teatry, restauracje, kawiarnie, galerie handlowe, obiekty sportowe oraz muzea. Z powodu zagrożenia epidemicznego zadecydowano o zamknięciu szkół, a na tryb edukacji zdalnej przeszły także dzieci z klas 1-3, które do niedawna jako jedyne uczęszczały do placówek. Anonimowy informator Wirtualnej Polski zauważył, że okres świąteczny, w sposób naturalny zmniejszy naszą aktywność i doszli do wniosku, że przedłużenie go może zmaksymalizować szansę na powstrzymanie wzrostu trzeciej fali pandemii.

Kiedy zamykają przedszkola?

Jednymi z nielicznych otwartych obiektów są jednak przedszkola oraz żłobki i wiele wskazuje na to, że to właśnie na nich skupią się kolejne decyzje dotyczące zaostrzenia obostrzeń. Jak udało się nieoficjalnie ustalić Wirtualnej Polsce, przedmiotem narady rządu ma być ograniczenie przemieszczania, zamknięcie większego obszary handlu oraz zamknięcie przedszkoli i żłobków. W sytuacji, gdy przedszkola oraz żłobki zostaną zamknięte, nadal będą mogły uczęszczać do nich dzieci pracowników służb mundurowych oraz medyków. Nadal nie jest jasne, jaki decyzje zostaną podjęte w kwestii kościołów.

Trzeba zaznaczyć, że w środę rano resort zdrowia poinformował, że mamy 29 978 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Od początku pandemii najwyższą liczbę zakażeń, czyli 27 875, odnotowano 7 listopada 2020 roku.

Obostrzenia na Wielkanoc 2021Wolne od szkoły - Wielkanoc. Wiosenna przerwa w nauce jest zaskakująco długa

Zobacz wideo Szkoła rodzenia a rzeczywistość pandemiczna. Jaką wybrać? Dlaczego przygotowanie jest ważne?
Więcej o: