Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski: Przygotowujemy różne warianty decyzji

Wciąż nie jest jasne, kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły. Część uczniów ma nadzieję, że nastąpi to po Wielkanocy. Wiceminister Dariusz Piontkowski został zapytany wprost o to, czy w związku z trzecią falą pandemii powrót do szkół w 2021 roku nie będzie już możliwy. "Przygotowujemy różne warianty decyzji w zależności od tego, jaka będzie sytuacja epidemiczna" - stwierdził.

To kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły, zależy w dużej mierze od dziennych statystyk zachorowań. "Trzecia fala przyśpiesza i musimy podjąć zdecydowane kroki" - mówił 18 marca minister zdrowia Adam Niedzielski. Zgodnie z decyzją rządu przez najbliższe trzy tygodnie uczniowie będą uczyć się zdalnie. Także najmłodsi: od 22 marca do 9 kwietnia. Po tym okresie możliwy jest powrót do nauczania hybrydowego.

Zobacz wideo Kiedy uczniowie powinni wrócić do szkół?

Kiedy klasy 4-8 wrócą do szkoły?

Dariusz Piontkowski w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski został zapytany o to, czy Ministerstwo Edukacji Narodowej nie może przerwać niepewności uczniów i rodziców i ogłosić, że uczniowie nie wrócą już w tym roku szkolnym do szkół.

Uważamy, że jeśli tylko uda się opanować epidemię, te kilka tygodni dodatkowych obostrzeń, które w tej chwili wprowadzamy plus zwiększona liczba wyszczepionych osób, powinny pozwolić nam na to, by powrócić do zajęć stacjonarnych

- odpowiedział polityk i dodał, że "dziś w Polsce i na świecie nie ma nikogo, kto byłby w stanie autorytatywnie powiedzieć, że na pewno za miesiąc lub dwa będzie taka, a nie inna sytuacja epidemiczna".

Piontkowski zapewnił, że MEN przygotowuje różne warianty decyzji w zależności od tego, jaka będzie sytuacja epidemiczna. 

Przecież trudno było powiedzieć, w którym konkretnie tygodniu nastąpi gwałtowny wzrost zachorowań w Polsce. Widzieliśmy, że ta trzecia fala pojawiła się w Europie Zachodniej, w innych państwach, ale do nas doszła z dosyć dużym opóźnieniem

- tłumaczył.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.