Dni wolne od pracy 2021. W łatwy sposób możesz podwoić swój urlop. Wielkanoc, przerwa świąteczna, majówka, Boże Ciało

Każdy czeka na dni wolne od pracy 2021. Już niedługo Wielkanoc, a wraz z nią zbliża się także przerwa świąteczna. W kolejnych miesiącach czeka nas także majówka i Boże Ciało. Podpowiadamy, jak zaplanować wakacje i upragniony urlop wypoczynkowy, aby podwoić wolne.

Dni wolne od pracy 2021 to czas, kiedy większość z nas chciałaby się wyrwać ze swojego otoczenia i choć na moment zapomnieć o pandemii. Pomimo tego, że Wielkanoc i przerwę świąteczną prawdopodobnie spędzimy w domach, wkrótce pojawią się kolejne okazje do wyjazdu. Majówka i Boże Ciało będą doskonałymi okazjami do zaplanowania urlopu i podwojenia wolnego.

Dni wolne od pracy 2021 przedstawiają się następująco:

 • 4 kwietnia - Niedziela Wielkanocna
 • 5 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - Święto Pracy (sobota)
 • 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek)
 • 23 maja - Zesłanie Ducha Świętego (niedziela)
 • 3 czerwca - Boże Ciało (czwartek)
 • 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (niedziela)
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych (poniedziałek)
 • 11 listopada - Święto Niepodległości (czwartek)
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie (sobota)
 • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (niedziela)
Zobacz wideo Brak dodatkowych obostrzeń w kościołach na Wielkanoc. Nadal obowiązuje limit jedna osoba na 15 m kw.

Dni wolne od pracy 2021. Wielkanoc i 9 dni wolnego w kwietniu

Wielkanoc wypada w tym roku 4 kwietnia i jak co roku jest to niedziela. Wolny od pracy jest natomiast poniedziałek 5 kwietnia. Aby cieszyć się dziewięcioma dniami wolnego, wystarczy wziąć cztery dni wolnego od 6 do 9 kwietnia włącznie. Jednak z powodu panujących obostrzeń, warto zastanowić się, czy to dobry moment na wykorzystanie urlopu. Hotele, restauracje i obiekty sportowe są zamknięte. Prawdopodobnie pogoda również nie będzie wówczas dopisywać. Jeśli nie chcemy relaksować się w odosobnieniu, możemy rozważyć przedłużony urlop w majówkę. Rząd zapowiedział, że jeśli zmniejszy się liczba chorych, wówczas część obostrzeń zostanie zniesiona.

Dni wolne od pracy 2021. Majówka i 9 dni wolnego w maju

Majówka w tym roku sprzyja długiemu wypoczynkowi. 1 maja wypada w sobotę, a 3 maja wypada w poniedziałek. Biorąc urlop na 4, 5, 6 i 7 maja, możemy z klasycznych trzech dni majówki, zrobić aż dziewięć dni urlopu. Jakiś czas temu Adam Niedzielski zapowiadał, że być może wówczas zniesiona zostanie część obostrzeń, a w tym m.in. zamknięcie gastronomii. Być może będzie to dobry moment na wykorzystanie wyczekiwanego wolnego. 

Czerwiec i listopad. Długie weekendy

Boże Ciało oraz Święto Niepodległości wypadają w czwartek. Aby przedłużyć sobie weekendy, wystarczy wziąć urlop w piątek, następujący po dniu świątecznym.

Więcej o: