Kiedy są wakacje? Pomimo pandemii Polacy mają plany na dni wolne 2021. Czy będzie można podróżować z rodziną?

Kiedy są wakacje? Zastanawiamy się, czy planować wyjazd wraz z rodziną pomimo pandemii. Wielu Polaków ma nadzieję, że sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie i będzie można wyjechać gdzieś w dni wolne 2021.

Kiedy są wakacje? Kalendarzowe dla uczniów i studentów rozpoczną się zgodnie z planowanym terminem. Czy możemy sobie planować wyjazd z rodziną w dni wolne 2021? Tegoroczne wakacje stoją pod znakiem zapytania. Nie wiemy, co postanowi rząd i jak będzie rozwijać się sytuacja epidemiczna za granicą. 

Mimo zmian w podróżowaniu związanych z pandemią koronawirusa popyt na wyjazdy zagraniczne wraca. Polacy coraz śmielej dokonują rezerwacji – zarówno w okresie wakacji szkolnych, jak i na majówkę. Z tygodnia na tydzień to zainteresowanie rośnie, choć nie jest tak duże jak przed pandemią

- mówiła w rozmowie z Gazetą Wyborczą Agata Biernat z portalu Wakacje.pl

Kiedy są wakacje? Dni wolne 2021 - jak spędzimy urlopy?

Kiedy są wakacje dla uczniów? Mają rozpocząć się 25 czerwca. Rząd nie planuje zmian w tej kwestii. Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska w wiadomości dla naszej redakcji edziecko.pl poinformowała, że najprawdopodobniej 25 czerwca uczniowie rozpoczną odpoczynek. Czy będą mogli podróżować? 

Dzisiaj trudno powiedzieć, jaką będziemy mieli sytuację w czerwcu w lipcu czy sierpniu. Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- napisała. 

Obostrzenia od soboty 20 marcaObostrzenia od soboty 20 marca. Edukacja zdalna w całym kraju. Niedzielski: Czas na zdecydowane kroki

Dni wolne 2021. Najbliższe podczas przerwy wielkanocnej

Dni wolne w 2021 najbliższe, podczas których możemy odpocząć to przerwa świąteczna. Wielkanoc 2021 wypada 4 kwietnia (Wielka Niedziela) i w poniedziałek 5 kwietnia. Są to dni wolne od pracy, a uczniowie będą mogli odpocząć od zajęć jeszcze dłużej. Według kalendarza dni wolnych 2021 uczniowie mają wolne, od 1 kwietnia do wtorku 6 kwietnia. 

Obecnie wszyscy uczniowie, łącznie z klasami 1-3 mają uczyć się zdalnie. Kiedy są wakacje? Czy po przerwie od zajęć i wakacji, które zaczynają się 25 czerwca, rok szkolny rozpocznie się w tradycyjnym trybie nauczania? Czy dzieci wrócą do szkół? O tym zdecyduje rząd, a my będziemy was informować na bieżąco. 

A czy wy planujecie z rodzinami wyjazdy zagraniczne na wakacje mimo pandemii? Dajcie znać w komentarzach. 

Zobacz wideo Piotr Gąsowski chciał polecieć z córką na wakacje. Na lotnisku odprawili ich z kwitkiem