Przerwa świąteczna 2021 Wielkanoc. Dla uczniów dłuższy odpoczynek i dni niepewności

Przerwa świąteczna w Wielkanoc 2021 to dla uczniów pierwszy od ferii zimowych czas, kiedy będą mogli odetchnąć i odpocząć. Niestety będzie to też czas oczekiwania na dalsze decyzje rządu. Jak zapowiadał minister Czarnek szkoły mogą zostać otwarte po Wielkanocy, ale nie muszą. Wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja epidemiczna w kraju, oraz czy zachowamy reżim sanitarny w trakcie świąt.

Przerwa świąteczna w Wielkanoc 2021 będzie czasem zadumy nad minionym pandemicznym rokiem i kolejnym okresem niepewności. Dla wielu z nas będą to już drugie święta wielkanocne spędzone z dala od rodziny. W tym czasie w szczególnie trudnym położeniu będą uczniowie, którzy wciąż czekają na decyzję dotyczącą ich przyszłości i powrotu do szkół. Warto jednak w przerwę świąteczną zapomnieć o codziennych troskach i poświęcić ten czas najbliższym. Uczniowie będą mieli okazję do pierwszego dłuższego odpoczynku od czasu ferii. Ile potrwa przerwa świąteczna Wielkanoc 2021?

Zobacz wideo Mazurek migdałowy z budyniem i kajmakiem

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2021. Jak będzie wyglądała?

W 2021 roku święta wielkanocne wypadają w następujące dni:

  • w niedzielę 4 kwietnia (pierwszy dzień świąt)
  • w poniedziałek 5 kwietnia (drugi dzień świąt)

Będą to dni wolne od pracy. Dłuższym wolnym będą mogli cieszyć się uczniowie. Lekcje nie będą się już odbywały od czwartku 1 kwietnia, a przerwa w nauce potrwa do 6 kwietnia. Tegoroczne wolne spędzimy jednak w reżimie sanitarnym.

Wydaje się jednak, że święta nie będą odbywać się tak, jak przyzwyczailiśmy się, czyli w bardzo szerokim gronie rodzinnym. Nie trzeba się nastawiać na normalne święta. Będziemy je spędzać w tym reżimie sanitarnym, ograniczonej liczbie osób

- mówił Waldemar Kraska. Ostateczna decyzja na temat tego, w jakim gronie będzie można w Polsce świętować Wielkanoc, ma zapaść na tydzień przed świętami.

Dni wolne od szkoły 2021. Majówka bez obostrzeń?

Całe szczęście po Wielkanocy może pojawić się promyk nadziei. Jak podkreśla rząd, jeśli wytrzymamy święta, majówka być może przebiegnie w bardziej sprzyjających warunkach. 

Jeżeli zechcemy, by późna wiosna i wczesne lato były tym okresem, gdy tych obostrzeń będzie coraz mniej, kiedy tego koronawirusa wśród nas będzie coraz mniej i będzie mniejsza transmisja, to te święta będziemy musieli spędzić tak jak wcześniejsze święta Wielkiejnocy i ostatnie święta Bożego Narodzenia

- zachęcał rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz w Radiu Plus. 

Niestety majówka w tym roku będzie wyjątkowo krótka. Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, więc uczniowie nie będą uczestniczyć w lekcjach jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja.

Między 4 a 6 maja w liceach odbędą się matury. Dyrektorzy placówek zadecydują, czy licealiści będą cieszyć się wówczas odpoczynkiem od szkoły. Kolejne wolne od zajęć lekcyjnych to Boże Ciało, wypadające 3 czerwca. W 2021 roku zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wtedy rozpoczną się wakacje, które potrwają do 1 września.

Więcej o: