Wakacje i koniec roku szkolnego 2021. Odliczanie! Co z wyjazdami za granicę? "Z miesiąca na miesiąc rezerwacji przybywa"

Wakacje i koniec roku szkolnego 2021 już za 15 tygodni, czyli 107 dni. W sieci można znaleźć wiele stron, które przygotowały wielkie odliczanie do wakacji i końca roku szkolnego 2021. Zostało zaledwie 77 dni (bez weekendów). Czy w tym roku wakacje będą przebiegały w rygorze sanitarnym? Polacy zdecydują się wyjechać za granicę?

Wakacje i koniec roku szkolnego 2021. Odliczanie

Wielkie odliczanie do wakacji i końca roku szkolnego 2021 czas zacząć. Już za zaledwie 15 tygodni rozpoczną się wakacje. Zostało 107 dni do zakończenia roku szkolnego, a dokładnie 77 dni nauki (bez weekendów). Koniec roku szkolnego 2020/2021 wypada dokładnie w piątek 25 czerwca. W tej chwili MEN nie planuje przedłużenia roku szkolnego. Jasno mówi o tym, że nie zamierza wprowadzać zmian do kalendarza szkolnego.

Wakacje i koniec roku szkolnego 2021. Odliczanie. Czy wyjedziemy gdzieś dalej?

Z pewnością jak co roku nie zabraknie chętnych na zagraniczne wycieczki. Jednak to, czy uda się wyjechać z Polski i spędzić wakacje za granicą, stoi pod znakiem zapytania. Wprawdzie granice są otwarte, jednak nie należy zapominać o tym, że jesteśmy u progu trzeciej fali zachorowań. Nie wiadomo jak długo potrwa zaostrzona sytuacja epidemiologiczna i czy wakacje będą wyglądały przynajmniej tak jak ubiegłoroczne.

Wakacje i koniec roku szkolnego 2021. Odliczanie. Polacy chcą wyjechać za granicę

W tej chwili jednak biura podróży nie mają na co narzekać. Zainteresowanie wycieczkami zagranicznymi jest niższe od tego w latach przed pandemią (nawet o 50-70 proc.), jednak po czasie całkowitego zamrożenia branży, turyści zaczynają optymistycznie planować wakacje. Największym zainteresowaniem cieszą się w tej chwili Hiszpania, Portugalia, Grecja, Chorwacja, Turcja, Bułgaria, Tunezja. Przypomnijmy, że Azja wciąż jest zamknięta dla odwiedzających ją tak tłumnie turystów.

Zainteresowanie klientów wyjazdami zagranicznymi wyraźnie wzrosło, gdy tylko pojawiły się informacje o pierwszych szczepionkach

- przekonywał Maciej Szczechura z łódzkiego Biura Podróży Rainbow Tours w rozmowie z expressilustrowany.pl.

Przede wszystkim zainteresowaniem cieszą się kraje, w których nie są wymagane testy.

Pełne dreamlinery latają do Meksyku i na Dominikanę. Nie brakuje chętnych do wyjazdów na Zanzibar i Wyspy Zielonego Przylądka

- dodaje Maciej Szczechura.

Zobacz wideo Rajskie wakacje Julii Wieniawy i Nikodema Rozbickiego
Z miesiąca na miesiąc rezerwacji przybywa. Bardzo się cieszymy, bo widać, że Polacy chcą i będą podróżować. Porównując jednak do liczby rezerwacji w marcu 2019 różnica jest nadal znacząca. Dwa lata temu dziennie przybywało nawet kilka tysięcy rezerwacji, teraz jest ich kilkaset

- mówi Piotr Henicz, wiceprezes Biura Podróży ITAKA, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki i Polskiego Związku Organizatorów Turystki.

 Teraz dużym zainteresowaniem cieszą się Zanzibar i Malediwy. W segmencie oferty na dojazd własny klienci chętnie rezerwują hotele w Chorwacji

- dodaje w rozmowie z expressilustrowany.pl.

Więcej o: