Czternasta emerytura 2021 - kiedy będzie wypłacana? Na dodatkowe pieniądze emeryci muszą jeszcze trochę poczekać

Czternasta emerytura 2021. W tym roku dodatkowe środki zasilą portfele i konta emerytów aż dwukrotnie."Trzynastka" dla wszystkich będzie taka sama, z kolei "czternastka" ma zależeć od wysokości podstawowego świadczenia.

Czternasta emerytura 2021 - kiedy będzie wypłacana? Seniorzy nie otrzymali jeszcze trzynastej emerytury, ale już chcieliby wiedzieć kiedy dostaną kolejną. To szczególnie istotna informacja dla tych, którzy pobierają najniższe świadczenia, bo dzięki temu będą mogli racjonalnie rozplanować swoje wydatki.

Ulga na internet. Co ile lat? Można dostać nawet 1540 zł, ale nie co rokuUlga na internet. Co ile lat? Można dostać nawet 1540 zł, ale nie co roku

Czternasta emerytura 2021 - kiedy będzie wypłacana? 

Czternasta emerytura 2021, zgodnie z zapowiedzią Marleny Maląg, Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, ma być wypłacana pod koniec roku. Dodatkowe pieniądze zasilą konta i portfele seniorów w listopadzie lub grudniu. Wcześniej otrzymają trzynastą emeryturę, która ma być wypłacana już w kwietniu 2021 roku. Trzynaste emerytury Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie wypłacał razem z podstawowym świadczeniem: do 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Wtedy też emeryci dostaną swoje „trzynastki” 

Czternasta emerytura - ile pieniędzy dostaną seniorzy? 

Trzynastą emeryturę otrzymają wszyscy emeryci i renciści (ci, którzy mają prawo do tego świadczenia na dzień 31 marca 2021) i kwota ta będzie jednakowa dla każdego. W ramach trzynastej emerytury seniorzy dostaną po 1250 zł brutto (1022 zł na rękę). Z kolei, zgodnie z projektem ustawy, czternasta emerytura, będzie miała wysokość minimalnej krajowej emerytury (czyli właśnie 1250 zł brutto), a dostaną ją emeryci i renciści, którzy co miesiąc pobierają świadczenie nieprzekraczające 2900 zł brutto. Ci, którzy dostają więcej pieniędzy, będą podlegali zasadzie tzw. złotówki za złotówkę. Oznacza to, że ich czternasta emerytura będzie pomniejszona o tyle, o ile przekroczyli próg 2900 zł brutto. 

Dogoterapia, inaczej kynoterapia czy terapia z udziałem psa jest formą terapii wspomagającej leczenie, pielęgnację chorego oraz rehabilitację.Ulga rehabilitacyjna 2021. Z jej tytułu można odpisać sporo pieniędzy

Waloryzacja rent i emerytur 2021 

Waloryzacja rent i emerytur 2021 oznacza więcej gotówki dla seniorów. Od pierwszego marca 2021 roku świadczeniobiorców czeka podwyżka. W tym roku wskaźnik waloryzacji wynosi 4,24 procent. Na każdy tysiąc złotych świadczenia, podwyżka wyniesie więc  42,4 zł brutto. Tym sposobem najniższa emerytura w tym roku wzrośnie z 1200 zł brutto do 1250,88 zł brutto. 

Zobacz wideo Co ze szczepieniami dzieci? Czy chore będą miały pierwszeństwo? Odpowiada dr Grażyna Cholewińska-Szymańska
Więcej o: