Kiedy są wakacje 2021? MEN: Jedno jest pewne, czas wakacji jest okresem odpoczynku

Chociaż, to kiedy są wakacje 2021, nie jest tajemnicą, uczniowie obawiają się, że z powodu przedłużającej się sytuacji epidemicznej, termin wakacji zostanie przesunięty. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało edziecko.pl o swoich planach dotyczących wakacji.

Za kilka dni minie rok odkąd uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli zmierzyć się z nową formą edukacji. Z doświadczenia wiedzą, że obecnie sytuacja jest tak dynamiczna, że niczego nie można być w stu procentach pewnym. Nawet tego, kiedy są wakacje 2021. W kalendarzu szkolnym termin wakacji zaplanowany jest na 25 czerwca. O to, czy właśnie wtedy uczniowie rozpoczną wypoczynek, zapytaliśmy Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Zobacz wideo Zamiast kupować, sam zrób sobie torbę plażową. Możesz wykorzystać ręcznik albo koszulkę!

Kiedy są wakacje 2021?

Nie prowadzimy prac nad zmianą kalendarza szkolnego. Mamy koniec lutego i dynamiczną sytuację epidemiczną. Dzisiaj trudno powiedzieć, jaką będziemy mieli sytuację w czerwcu w lipcu czy sierpniu

- informuje nas rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska we wiadomości przesłanej do redakcji edziecko.pl.

Minister Czarnek intensywnie pracuje nad tym, aby po powrocie do szkół uczniowie mogli skorzystać z dodatkowych zajęć z danych przedmiotów, aby nadrobić luki powstałe w czasie zdalnego nauczania. Zapytaliśmy więc MEN również o to, czy jest prawdopodobieństwo, że takie zajęcia będą odbywały się w wakacje.

Jedno jest pewne. Czas wakacji jest okresem odpoczynku dla dzieci, uczniów i przerwy od zajęć lekcyjnych. W tym zakresie nie planujemy żadnych zmian

- oznajmiła Anna Ostrowska. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA