Kiedy powrót do szkoły 2021? Przemysław Czarnek: Jestem optymistą, że po Wielkanocy

Kiedy powrót do szkoły 2021? Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na antenie radiowej "Jedynki" odpowiedział na pytania nurtujące rodziców, nauczycieli i uczniów. Szef resortu edukacji oznajmił, że "trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc" i opowiedział o planach dotyczących powrotu do szkoły po Wielkanocy.

Uczniowie zdają sobie sprawę z tego, że to kiedy powrócą do szkoły, zależy od sytuacji epidemicznej w kraju. Początkowo wszyscy mieli nadzieję, że rząd podejmie decyzję o otwarciu szkół w listopadzie. Później jednak termin wydłużał się na grudzień, styczeń, początek lutego, a najnowsze pogłoski dotyczyły powrotu do szkół po Wielkanocy.

Chociaż już zapowiadano, że uczniowie mogą pozostać w domach do końca roku szkolnego, znów pojawiła się nowa wersja. Przemysław Czarnek został zapytany o kwestię powrotu dzieci do szkół na antenie radiowej "Jedynki" i był bardzo optymistyczny.

Zobacz wideo Otyłość większym problemem wśród dziewczynek niż wśród chłopców? "Radziłbym wsłuchiwać się w język polski, którym posługuję się dość precyzyjnie"

Kiedy powrót do szkoły 2021?

Jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej

- oznajmił szef MEN. Jak podkreślił, około 90 proc. nauczycieli jest zaszczepionych, a frekwencja w szkołach utrzymuje się na poziomie ok. 90 proc.

Według stanu na piątek to było zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych

- poinformował.

Padło także pytanie o matury. Minister edukacji przypomniał, że wymagania na egzaminach maturalnych zostały obniżone o 20 proc. Dodatkowo przypomniał, że po powrocie do szkół zostaną wdrożone trzy programy, które mają być wsparciem dla uczniów: program poprawy kondycji fizycznej, program pomocy psychologicznej, a w połowie marca program wsparcia merytorycznego dla szkół podstawowych.

Przeznaczamy ponad 230 mln zł na wsparcie

- oznajmił.

Więcej o: