Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Dłuższe wolne spędzimy zamknięci w domach?

Przerwa świąteczna będzie najdłuższym okresem wolnego w tym roku szkolnym. Wiele wskazuje jednak na to, że ze względu na zagrożenie epidemiczne będziemy musieli spędzić ją w domach. Wyjaśniamy, kiedy dokładnie wypada Wielkanoc 2021 i ile dni wolnych przysługuje uczniom oraz pracownikom.

Wielkanoc zwykle jest dla nas okazją do odpoczynku i spotkań w rodzinnym gronie. Niestety, zeszłoroczne Święta Wielkanocne dla wielu rodzin okazały się wyjątkowo trudne ze względu na wprowadzone obostrzenia. Minister Zdrowia pytany o to, jak przebiegną tegoroczne święta, przyznał, że bierze pod uwagę, iż scenariusz z 2020 roku się powtórzy.

Nie będę ukrywał, że jeżeli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to prawdopodobnie będziemy musieli rozważyć też taki scenariusz, żeby tę Wielkanoc spędzić w domu

- powiedział w rozmowie z radiem RMF FM.

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021

Wielkanoc jest świętem ruchomym, co oznacza, że co roku wypada w innym terminie. Rozpoczyna się Wielkim Postem, czyli okresem pokuty nawiązujących do 40 dni, które Chrystus spędził na pustyni. Święta Wielkanocne poprzedza tzw. Wielki Tydzień, czyli Niedziela Palmowa, kiedy wierni święcą palmy, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii, Wielki Piątek, podczas którego chrześcijanie obchodzą Liturgię Pańską i Wielka Sobota, w którą zgodnie z tradycją zanosi się do kościoła koszyczki z pokarmami do poświęcenia.

W tym roku Wielkanoc wypada w niedzielę 4 kwietnia oraz w poniedziałek 5 kwietnia, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Wolne od nauki szkolnej rozpocznie się wcześniej, bo już w czwartek 1 kwietnia i potrwa aż do wtorku 6 kwietnia.

Wielkanoc - kiedy wypadają kolejne dni wolne od nauki szkolnej?

Następne dni wolnego po Wielkanocy wypadają w majówkę, jednak w tym roku uczniowie nie powinni nastawiać się na dłuższy majowy odpoczynek. Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, więc uczniowie nie będą uczestniczyć w lekcjach jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. Następnym wolne od szkoły wypada 3 czerwca. Obchodzimy wówczas Boże Ciało. Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wówczas rozpoczną się wakacje, które potrwają aż do 1 września 2021.

Zobacz wideo Jakich specjalistów powinnyśmy odwiedzać w ciąży? Dla zdrowia przed porodem i po nim
Więcej o: