Siedmiolatka podczas lekcji zdalnej uratowała babcię. "Dziewczynka nie spanikowała, zachowała się bardzo odpowiedzialnie"

Siedmioletnia Amelka z Kalska w czasie lekcji zdalnej pozostawała pod opieką babci. "Babcia upadła i rozbiła sobie głowę" - informuje sołtys Kalska. Obrażenia były na tyle poważne, że kobieta nie była w stanie sama wezwać pomocy. Jej wnuczka natychmiast zareagowała, a jej bohaterska postawa została doceniona.

Z powodu zagrożenia epidemicznego niektórzy uczniowie klas 1-3 wrócili do nauki w trybie zdalnym. Należy do nich siedmioletnia Amelka z Kalska w województwie lubuskim. Ostatnio podczas lekcji pozostawała pod opieką babci. Kiedy dziewczynka i inni uczniowie uczestniczyli w zajęciach z wychowawczynią, zdarzył się wypadek. 

Zobacz wideo Mały kieliszek wina czy jeden papieros nie zaszkodzą w ciąży? Nieprawda! Nie tylko one są niebezpieczne

Siedmiolatka uratowała babcię

Babcia Amelki upadła i rozbiła sobie głowę. Obrażenia były na tyle poważne, że nie była w stanie sama wezwać pomocy. 

Dziewczynka nie spanikowała, zachowała się bardzo odpowiedzialnie. Podczas zdalnych lekcji poinformowała swoich kolegów oraz wychowawczynię o całej sytuacji. Na miejsce zdarzenia przybył jeden z rodziców kolegi Amelki. Pan Jarosław zaczął udzielać pomocy

- opowiadała Krystyna Talaga, sołtys Kalska w rozmowie z TVN 24.

Natychmiast w domu dziewczynki pojawiła się też dyrektorka jej szkoły oraz nauczyciele. Jak wyznaje Ewelina Mularczyk-Sienkowska, prezes Stowarzyszenia "Aktywny Kalsk", zarówno koledzy, jak i koleżanki Amelki są z niej bardzo dumni. Dorośli także docenili jej postawę, jej czyn został opisany na stronie Sołectwa Kalsk, a dziewczynka otrzymała książkę w nagrodę za bohaterską postawę.

 Każdy z nas w różny sposób mógłby się zachować, często panikując. Amelka zachowała się całkowicie wzorowo. Opanowała emocje i nie mając dostępu do telefonu, potrafiła skorzystać z tych środków, którymi dysponowała i przyniosła babci pomoc

- chwali czyn siedmiolatki prezes stowarzyszenia "Aktywny Kalsk".

Więcej o: