Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021. Uczniowie mogą nastawić się na dłuższy odpoczynek

Przerwa świąteczna to najbliższy dłuższy o okres wolnego w tym roku szkolnym. Sprawdź, kiedy dokładnie wypada Wielkanoc 2021 i ile będzie dni wolnych od pracy.

Wielkanoc jest dla wielu z nas okazją do spotkań w gronie najbliższych, oderwania od spraw zawodowych i odpoczynku od codziennych obowiązków. Wiadomo, że jest to święto ruchome, co oznacza, że co roku występuje w innym terminie. Tradycyjnie rozpoczyna się Wielkim Postem, czyli okresem pokuty, który w chrześcijaństwie nawiązuje do 40 dni, które Jezus Chrystus spędził na pustyni.

Przerwa świąteczna - Wielkanoc 2021

Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, a kończy w Sobotę Wielkanocną. W 2020 roku Święta Wielkanocne, czyli Niedzielę Wielkanocną oraz Poniedziałek Wielkanocny obchodziliśmy 12 i 13 kwietnia. Wielkanoc poprzedza tzw. Wielki Tydzień, w skład którego wchodzą Niedziela Palmowa, w którą wierni święcą palmy (ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy), Wielki Czwartek (upamiętniający ustanowienie Eucharystii), Wieki Piątek (wówczas zamiast mszy obchodzi się Liturgię Pańską) oraz Wielka Sobota, w którą wierzący zanoszą do kościoła pokarmy do poświęcenia.

W tym roku święta wielkanocne wypadają w następujące dni:

  • w niedzielę 4 kwietnia (pierwszy dzień świąt)
  • w poniedziałek 5 kwietnia (drugi dzień świąt)

Będą to dni wolne od pracy. Natomiast wolne od nauki szkolnej rozpocznie się już w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku 6 kwietnia.

Wielkanoc - kiedy kolejne dni wolne od szkoły?

Kolejnym wolnym po Świętach Wielkanocnych jest majówka, która niestety w tym roku będzie wyjątkowo krótka. Jako że Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, uczniowie nie będą uczestniczyć w lekcjach jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja. Jako że w tym roku matury odbędą się w dniach 4-6 maja, w zależności od dyrektora danej placówki, wybrani licealiści będą cieszyć się wówczas odpoczynkiem od szkoły. Kolejne wolne od zajęć lekcyjnych to Boże Ciało, wypadające 3 czerwca. W 2021 roku zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wtedy rozpoczną się wakacje, które potrwają do 1 września

Zobacz wideo Położna – od kiedy jak długo można liczyć na jej pomoc? Jak znaleźć najlepszą dla siebie?
Więcej o: