Dzień Kobiet. Życzenia na dzień kobiet, historia, cytaty, prezenty

Życzenia na Dzień Kobiet, poczta kwiatowa, kubki, wiersze i cytaty. Wiele osób gorączkowo poszukuje pomysłu na to, jak zaskoczyć bliskie swemu sercu kobiety. Każda z nich tego dnia powinna poczuć się wyjątkowo. Podpowiadamy, co zrobić, aby tegoroczny Dzień Kobiet pozostał w pamięci na długo.

Dzień Kobiet. Historia 

Chociaż Dzień Kobiet 8 marca świętowano pierwszy raz w 1910 roku, na mocy decyzji Międzynarodówki Socjalistycznej, rok wcześniej  28 lutego 1909 roku obchodzono Narodowy Dzień Kobiet w Stanach Zjednoczonych. Odbył się on, aby upamiętnić marsz 15 tys. pracownic zakładów odzieżowych domagających się praw politycznych i ekonomicznych dla kobiet. Wydarzenia nowojorskie były pierwszym krokiem do walki o równouprawnienie kobiet i mężczyzn. Chociaż święto często kojarzy się z propagandą PRL, jego historia jest nierozerwalnie połączona z walką o emancypację kobiet, która w wielu krajach wciąż się toczy.

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Obecnie Dzień Kobiet obchodzą nie tylko Amerykanie i Polacy, ale także mieszkańcy Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunu, Chin, Kuby, Laosu, Kazachstanu, Kirgistanu, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogóry, Polski, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanu, Ukrainy, Uzbekistanu, Wietnamu, Włoch, Zambii i Tunezji.

Warto podkreślać wyjątkowość tego święta i przygotować odpowiednie życzenia, które trafią do serca każdej kobiety. 

Prezent na Dzień KobietKiedy jest dzień kobiet? Pomysły na wyjątkowe prezenty dla pań

Dzień kobiet życzenia. Wierszyki, feministyczne, cytaty

Życzę Ci, by miejsce, w którym żyjemy, stało się w końcu krajem, gdzie nasze prawa są oczywistością!

Obyśmy nie musiały wciąż na nowo walczyć o to samo. Wszystkiego najlepszego, feministycznego z okazji Dnia Kobiet!

Życzę Ci dużo zdrowia i sił, byś miała werwę do walki o nasze prawa!

Życzę Ci, abyś odnalazła: w ciszy swoje myśli i marzenia, w bliskich Ci osobach siłę i piękno stworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość.

Dzisiaj Dzień Kobiet więc pierś górę i odrzuć z twarzy gradową chmurę, niech żyje celulit i kurze łapki, bo my jesteśmy super babki!

Dzień Kobiet prezenty

Jeśli uważasz, że życzenia nie wystarczą i planujesz podarować kobiecie w twoim otoczeniu prezent, pamiętaj, że wiele zależy od jej indywidualnych preferencji. O to kilka pomysłów, które sprawdzą się w każdej sytuacji:

  • zbiór wierszy, reportaż, powieść ulubionego autora lub autorki
  • naturalne kosmetyki: balsamy, maseczki, produkty do pielęgnacji
  • świeca o ulubionym zapachu
  • szlafrok, piżama, bielizna
  • woda toaletowa lub perfumy: jeśli nie znasz ulubionego zapachu, niektóre marki mają w swojej ofercie zestaw wersji mini, które będą wówczas doskonałym rozwiązaniem
  • gra planszowa
  • modny kubek termiczny, shaker
  • roślina doniczkowa
  • ulubione herbaty lub kawy
  • akcesoria do jogi, masażery

Prezent na Dzień Kobiet: Chciałabym odpocząćPrezent na Dzień Kobiet. Najlepszy upominek? "Święty spokój i cały dzień tylko dla mnie"

Więcej o: