Kiedy zaczyna się wiosna 2021? Będzie w marcu jak w garncu? Pogoda może nas zaskoczyć

Kiedy zaczyna się wiosna 2021? Jej pierwszy dzień zbliża się wielkimi krokami. Jaka pogoda będzie wiosną 2021? Czy śnieg i mrozy do nas wrócą? Oto prognoza na najbliższe tygodnie i oficjalny termin - kiedy zaczyna się wiosna.

Kiedy będzie wiosna 2021? Tego dnia oczekuje wiele osób. Szczególnie ci, którzy nie lubią zimy, śniegu, mrozów. Wolą spędzać czas na świeżym powietrzu i spacerować gdy świeci słońce i obserwować, jak przyroda budzi się do życia. 

Kiedy będzie wiosna 2021? Już wkrótce kalendarzowa wiosna. W marcu będzie jak w garncu?

Kalendarzowo wiosna zaczyna się 21 marca, w momencie równonocy wiosennej. Wiosna trwa do 22 czerwca. Podczas wiosny pora dnia jest dłuższa od pory nocnej. Z każdą dobą dzień staje się dłuższy, a noc krótsza. Temperatura powietrza zwykle jest dodatnia.

Kiedy będzie wiosna 2021? Rozpoczął się marzec, który klimatycznie zaliczamy już do wiosny. Jaka będzie pogoda w najbliższych tygodniach? Czy przyniesie wiele ciepłych i pogodnych dni, a może będzie deszczowy, chłodny i wietrzny z nawrotami zimy, opadami śniegu i mrozu? Według długoterminowej prognozy pogody na marzec 2021 będą zarówno ciepłe dni, jak i takie podczas których chwilami będzie bardziej deszczowo z silniejszym wiatrem. Zdarzą się również nawroty zimowych akcentów z opadami śniegu i mrozu. Będzie zatem mieszanka pogodowa tak jak w powiedzeniu: w marcu jak w garncu.

Kiedy będzie wiosna 2021? Prognoza pogody na pierwsze tygodnie marca

Początek marca zaczął się pogodnie. Jednak od 4-5 marca 2021 czeka nas ochłodzenie, a nawet powrót miejscami opadów śniegu, a także mrozu w nocy. Z tego powodu anomalia temperatury dla pierwszego tygodnia marca wychodzi na ogół w normie.

W kolejnych tygodniach marca 2021 temperatura ma wyraźnie wzrosnąć. Polska będzie jednak w obszarze niskiego ciśnienia, dlatego pogoda będzie zmienna - od napływu łagodnego ciepłego powietrza z zachodu i południowego zachodu, po opady, które będą wynikać z przejścia frontów atmosferycznych. Niewykluczone, że pojawią się lokalne pierwsze wiosenne burze i porywiste wiatry, związane z przejściem niżu.

Zobacz wideo Kto odpowiada za ekstremalne zjawiska pogodowe?
Więcej o:
Copyright © Agora SA