Nową Miss Niemiec została 33-letnia matka dwójki dzieci. Ma "dodawać siły autentycznym kobietom"

Miss Niemiec to nie jest konkurs piękności taki, jak wiele innych, znanych od lat. Zrezygnowano z występów w bikini, jurorzy płci męskiej przeszli na emeryturę, a konkurentki doceniane są za osobowość, nie wygląd. W tym roku wygrała Anja Kallenbach, 33-letnia Miss Turyngii.

Anja Kallenbach pokonała 15 innych kandydatek w drodze do finału "nowego" Miss Niemiec 2021. Nowego - bo ten konkurs od dwóch lat ma zupełnie nowe zasady. 

Rok temu zwyciężyła 37-letnia Leonie von Hase. Odbywający się od 1927 roku konkurs Miss Niemiec ma wspierać - jego hasło to "dodawać siły autentycznym kobietom". 16 kandydatek wybrano ze względu na różnorodny, ciekawy styl życia. Nowe zasady konkursu mają wyrażać sprzeciw przeciwko stereotypowemu postrzeganiu kobiet - czyli temu, co od lat zarzucano właśnie takim zawodom. Dużym krokiem naprzód miałoby być usunięcie występów w bikini - tak samo jak w przypadku Miss USA. 

Miss Niemiec wspiera inne kobiety

Anja Kallenbach studiowała zarządzenie w biznesie. Zaczęła karierę w modelingu, kiedy skończyła 27 lat, po tym jak na świecie pojawiły się jej dwie córki. Teraz, razem ze swoim partnerem zarządza dwoma biznesami rowerowymi. Jako cel występu w konkursie Miss Niemiec podała:

zachęcam kobiety do robienia tego, co sprawia, że dobrze się czują, bez względu na to, w jaki są wieku, jak wyglądają, czy co ludzie powiedzą

W opisie na stronie Miss Niemiec napisała, że chce być wzorem do naśladowania, dzięki skumulowanemu życiowemu doświadczeniu, jej karierze, łączeniu ról; matki, przyjaciółki, kobiety. Dodała, że afirmuje życie. Po ogłoszeniu wyników konkursu wyraziła wdzięczność za to, że może być na scenie jako "ambasadorka". "Razem zmienimy świat" - dodała.

Miss Niemiec można oglądać na YouTube. Pierwszy raz odbył się w zmienionej formule - ze względu na pandemię - bez publiczności. 

 
 
Zobacz wideo
Więcej o: