Święta Wielkanocne 2021 i dni wolne od pracy. W tym roku nie ma co liczyć na dłuższą majówkę

To kiedy wypadają dni wolne od pracy, jest istotną informacją dla osób, które chcą zaplanować sobie urlop. Najbliższym wolnym w 2021 roku jest Wielkanoc, a po niej wypada majówka, która niestety nie będzie okazją do szczególnie długiego wyjazdu.

Święta Wielkanocne dla wielu z nas są okazją do odpoczynku i spędzenia czasu w gronie najbliższych. Trzeba zaznaczyć, że Wielkanoc jest świętem ruchomym i co roku wypada w nieco innym terminie. Zwykle jest to pomiędzy 25 marca a 25 kwietnia. Dzień ten wyznacza pierwsza niedziela wypadająca po pierwszej wiosennej pełni Księżyca.

Święta Wielkanocne 2021

Wielkanoc poprzedza Wielki Post. Dla chrześcijan to czas pokuty nawiązujący do 40 dni spędzonych przez Jezusa na pustyni. W tym czasie należy powstrzymać się od uczestnictwa w hucznych zabawach i jedzenia potraw mięsnych. Przed Wielkanocą obchodzimy tzw. Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii przez Chrystusa oraz Wielki Piątek, czyli dzień, w który nie odprawia się mszy, lecz obchodzi Liturgie Męki Pańskiej, która powinna upłynąć w atmosferze wyciszenia. Mszy nie odprawia się również w Wielką Sobotę, ale tego dnia wierni przynoszą do kościoła koszyczki z pokarmami, w celu ich poświęcenia. W tym roku pierwszy dzień świąt wypada 4 kwietnia (niedziela) a drugi w 5 kwietnia (poniedziałek). Przerwa wielkanocna od nauki szkolnej rozpocznie się w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku, 6 kwietnia, czyli tydzień.

Fani krytykują drogą stylizację Małgorzaty Rozenek-Majdan. 'Buty? Koszmar' Influencerka twierdzi, że ubrania Rozenek są łudząco podobne do jej projektów. Mają tego samego wspólnika

Dni wolne w 2021 roku - kliedy najlepiej zaplanować dłuższy urlop?

Co roku dla wielu osób najatrakcyjniejszym terminem na wzięcie urlopu jest majówka. Niestety, w tym roku Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, dlatego ten dzień nie będzie dodatkowym wolnym. 3 maja to w tym roku poniedziałek. Oznacza, to, że będzie można potraktować ten dzień jako przedłużenie weekendu. Dodatkowo warto wziąć dzień urlopu w piątek 30 kwietnia lub we wtorek 4 maja. Wówczas zyskamy cztery dni wolnego z rzędu.

Kalendarz dni wolnych w 2021 roku

Następnym po majowym wolnym świętem w 2021 roku będzie Boże Ciało, które obchodzimy w czwartek 3 czerwca. Poniżej opublikowaliśmy dokładni kalendarz dni wolnych:

 • 1 stycznia - Nowy Rok (piątek)
 • 6 stycznia - Święto Trzech Króli (środa)
 • 4 kwietnia - Niedzielę Wielkanocną
 • 5 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
 • 1 maja - Święto Pracy (sobota)
 • 3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja (poniedziałek)
 • 23 maja - Zesłanie Ducha Świętego (niedziela)
 • 3 czerwca - Boże Ciało (czwartek)
 • 15 sierpnia - Święto Wojska Polskiego oraz Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (niedziela)
 • 1 listopada - Wszystkich Świętych (poniedziałek)
 • 11 listopada - Święto Niepodległości (czwartek)
 • 25 grudnia - Boże Narodzenie (sobota)
 • 26 grudnia - drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (niedziela)

Powrót do szkół 1 września Kiedy wracamy do szkoły 2021? Andrusiewicz: "Na pewno teraz nie może zapaść decyzja o powrocie wszystkich dzieci do szkół"

Zobacz wideo Czy przedwczesny poród zagraża każdej kobiecie? Co można zrobić, by mu zapobiec i pomóc dziecku?
Więcej o: