Mama 22 dzieci była w ciąży bez przerwy przez ponad 16 lat. "Najkrótszy poród trwał 45 minut"

"Największa rodzina w Wielkiej Brytanii" niedawno znów się powiększyła. 45-letnia Sue urodziła 11. córkę. Jak wyznała szczęśliwa mama, jej najkrótszy poród trwał zaledwie 45 minut a najdłuższy 36 godzin. "Wiele osób pyta, czy to się staje łatwiejsze. Nie!" - stwierdziła.

Rodzina Radfordów to "największa rodzina Wielkiej Brytanii". Sue i Noel już jako rodzice 21 dzieci otrzymali własny reality show. "Rodzina 2 + 21" można oglądać też w Polsce na BBC Lifestyle. Sue i Noel Radfordowie poznali się, kiedy byli jeszcze dziećmi. Ich pierwsze dziecko przyszło na świat, gdy Sue ukończyła 14 lat, a Noe osiągnął pełnoletność. Od tamtego momentu ich rodzina stale się powiększała i nadal powiększa. Właśnie powitali nowego członka rodziny, który jest ich 22 dzieckiem i jednocześnie 11 córką

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka

Rodzina Radfordów znów się powiększyła

Jeszcze kiedy Radfordowie mieli 20 dzieci, wyznali, że zdążyli już wydać na ich wychowanie milion funtów, czyli ponad 5 milionów złotych. 

Staram się nie myśleć za dużo o kosztach. Co moglibyśmy mieć w zamian? Piękny, szybki samochód np. Porshe na podjeździe

- opowiadał wówczas ojciec gromadki. Sue żartowała natomiast, że mogliby zamieszkać w willi. Jednak zamiast tego para, która utrzymuje się z piekarni, mieszka w domu z dziesięcioma sypialniami, który wcześniej był domem opieki. Po tym jak 13-letni Josh po raz pierwszy zobaczył swoją najmłodszą siostrę, powiedział, że ma nadzieję, że jego rodzice dotrzymają słowa i nie będą mieli więcej dzieci.

 
Czuję, że kończą nam się pokoje w domu. W końcu muszą przestać, prawda?

- zapytał. Osiemnaścioro pociech Radfordów wciąż mieszka w rodzinnym domu. Rodzice muszą zarobić miesięcznie minimum 30 tys. funtów, żeby wystarczało na ich opłaty. Dziennie robią cztery lub pięć razy pranie, sam rachunek za wodę jest więc ogromny. 

Chociaż pandemia przyczyniła się do tego, że piekarnia jest zamknięta, Noel prowadzi swój biznes online. Całe szczęście sprzedaż produktów dzięki temu nie spadła, a nawet dwukrotnie wzrosła.

Radfordowie zużywają dziennie 16 litrów mleka i cztery bochenki chleba, a każdego tygodnia kupują 80 jogurtów, trzy tubki pasty do zębów i 24 rolki papieru toaletowego. Na zakupy wydają minimum 400 funtów tygodniowo. 

Naszym luksusem są tak naprawdę dzieci. Za pieniądze nie można kupić tego, co mamy

- podkreśla dumny ojciec. 

Rodzina Radfordów, czyli największa rodzina w Wielkiej BrytaniiMama jest w ciąży z 22. dzieckiem. Pokazała brzuch

Więcej o: