Konferencja ministra zdrowia. "Idziemy w kierunku ograniczenia ruchu na południowej granicy"

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma odbyć się już wkrótce. Szef resortu zapowiedział, że odbędzie się ona w środę 24 lutego. Minister przedstawi wówczas nowe zasady dotyczące obostrzeń związane z epidemią koronawirusa. O któej konferencja ministra zdrowia?

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego ma odbyć się już dzisiaj ok. godz. 11. Obecnie obowiązują zasady i poluzowanie obostrzeń wprowadzone 12 lutego na okres dwóch tygodni. Co będzie dalej? Adam Niedzielski podał, ile osób zostało zakażonych w ciągu ostatniej doby. Minister zdrowia zdradził również, jakie obostrzenia mogą wejść w życie już wkrótce.

Niestety nie wygląda dobrze sytuacja w tej chwili. Te poranne dane, które dotyczą dzisiejszego dnia, pokazują, że przekroczyliśmy tę barierę 10 tysięcy i to nie tak nieśmiało, tylko ten dokładny wynik to jest 12 146 nowych zachorowań

- poinformował Niedzielski w TOK FM.

Konferencja ministra zdrowia. Będą nowe obostrzenia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski dodał, że decyzje ws. ewentualnych obostrzeń pojawią się około godziny 11-12.

Idziemy w kierunku ograniczenia ruchu na południowej granicy Polski. Będziemy chcieli dokonać formalnej zmiany niedopuszczenia stosowania chust i przyłbic

- powiedział szef resortu zdrowia. Według Niedzielskiego sytuacja w Polsce jest zróżnicowana. Najgorzej jest w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie wskaźniki zakażeń na 10 tys. mieszkańców w Olsztynie, powiecie olsztyńskim, nidzickim i bartoszyckim należą do najwyższych w kraju. W Olsztynie powoli zaczyna brakować miejsc na oddziale covidowym. Pacjenci są przewożeni do lecznic odległych o 50-70 km, np. do Mrągowa, Nidzicy czy do Szczytna.

Konferencja ministra zdrowia. Co ze szkołami?

Dzieci z klas 4-8 i szkół ponadpodstawowych nie mogą doczekać się powrotu do nauki stacjonarnej. "Zakładaliśmy, że nawet z początkiem marca dzieci z klas ósmych i maturalnych, bądź w ogóle z klas 4-8 będą wracały powoli do szkoły, no ale przez te dwa tygodnie sytuacja potoczyła się w innym kierunku - powiedział niedawno Minister Zdrowia Adam Niedzielski w "Gościu Wiadomości".  "Niemniej jednak ja bym nie przekreślał tutaj, że w marcu czy w kwietniu dzieci wrócą do szkoły, bo z mojego punktu widzenia ten szczyt, który ewentualnie będzie w trzeciej fali jednak z największym prawdopodobieństwem będzie nieco niższy niż to było w listopadzie - dodał. Być może podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia dowiemy się, czy szkoły dla starszych roczników zostaną wkrótce otwarte. 

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"
Więcej o: