Ulga na internet 2021. Można dostać nawet 1500 zł. Są jednak trzy "ale"

Ulga na internet to druga po uldze na dziecko najczęściej rozliczana podczas składania zeznania podatkowego. Ulga na internet 2021 to niewątpliwie szansa na odzyskanie dużej części kosztów, które ponieśliśmy z tytułu rachunków za internet. Można odliczyć nawet 1500 złotych. Nie każdemu należy się jednak zwrot pieniędzy. Kto może rozliczyć ulgę na internet 2021?

Ulga na internet a rozliczenie PIT-u

Już od połowy lutego można rozliczać zeznania podatkowe. Polacy mogą składać PIT-y do 30 kwietnia. Najczęściej wykorzystywaną ulgą jest ta na dzieci.

WIĘCEJ O ULDZE PRORODZINNEJ: Ulga prorodzinna 2021. Jeśli rozliczasz pełnoletnie dziecko, jego dochód nie może przekroczyć 3089 zł

To jednak niejedyne rozliczenie, o którym warto pamiętać. Można także odzyskać pieniądze za rachunki za internet.

Ulga na internet 2021. Co można odliczyć?

Ulga podatkowa na internet umożliwia odliczenie od podatku przychodu lub dochodu wydatków, które ponieśliśmy za internet w 2020 roku. Możemy tu uwzględnić:

  • koszt internetu mobilnego;
  • koszt internetu stacjonarnego;
  • koszt internetu w telefonie.

Trzeba jednak pamiętać, że nie odliczymy między innymi: wydatków poniesionych na instalację internetu w domu czy obsługę techniczną rutera.

Zobacz wideo Czy sieć 5G zrewolucjonizuje internet? „Ta technologia już jest za rogiem”

Ulga na internet 2021. Komu przysługuje?

Nie wszyscy mogą odliczyć ulgi na internet 2021. Są pewne ograniczenia. Przede wszystkim dowodem, który musimy podać, powinien być dokument, który potwierdzi w jasny sposób poniesione koszty. Może to być faktura z nazwiskiem podatnika. Jeśli dysponujemy rachunkiem na czyjeś nazwisko – na przykład mamy czy partnera – nie możemy rozliczyć ulgi na internet 2021.

Po drugie, należy pilnować zapisu na fakturze. Jeśli płacimy za kilka usług u jednego operatora jedną fakturą, w dokumencie powinny znajdować się wyszczególnione pozycje. Gdy nie ma takiego jasnego podziału, podatnik nie może go dokonać na własny sposób. I nie może skorzystać z ulgi na internet 2021.

I po trzecie, z ulgi na internet można skorzystać tylko dwa razy. Jeśli skorzystaliśmy z ulgi w minionych latach, nie możemy wykorzystać ulgi na internet 2021.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.