Za ile tygodni są wakacje? MEN rozwiało wątpliwości. "Stąd nasza troska o to, aby przywrócić naukę w trybie tradycyjnym"

Za ile tygodni są wakacje? Uczniowie spodziewali się tego, że z powodu przedłużającej się nauki zdalnej termin wakacji może ulec zmianie. MEN ucięło spekulacje. W oficjalnym oświadczeniu dowiadujemy się, jakie są plany Ministerstwa Edukacji Narodowej i kiedy odbędzie się koniec roku szkolnego 2020/2021.

Za ile tygodni są wakacje? Gdyby odbyły się w planowanym terminie, czyli 25 czerwca, do wakacji pozostałoby jedynie 17 tygodni. Jednak chociaż wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekają na koniec roku szkolnego, pojawiają się obawy, że ten nie nastąpi tak szybko jak w ubiegłych latach. 

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół

Za ile tygodni są wakacje? Oświadczenie MEN

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 zgodnie z planem miałoby się odbyć 25 czerwca. W tym roku jednak nikt nie traktował tej daty jako ostateczny termin wakacji. Doświadczenie pokazało nam, że podobnie jak w przypadku ferii zimowych, wakacje również mogą być przesunięte.

~Konferencja prasowa Ministra Edukacji NarodowejPoczatek nowego roku szkolnego 2020/2021. Bezpieczny powrot uczniow do szkol'Kiedy wracamy do szkoły? Dariusz Piontkowski: Zdajemy sobie sprawę, że za 2 miesiące egzaminy

Rodzice wzięli pod uwagę fakt, że wszystko zależy od tego, czy wiosną dzieci wrócą do szkół. Gdyby mieli nadrabiać zaległości, wówczas termin wakacji mógłby zostać przesunięty. W Radiu Eska Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało oświadczenie dotyczące tegorocznych wakacji.  

Nie planujemy zmian w kalendarzu roku szkolnego. Intensywnie pracujemy nad powrotem wszystkich grup uczniów do szkół. Od 18 stycznia klasy 1-3 szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym. Chcielibyśmy, aby możliwie jak najszybciej inne roczniki również mogły wrócić do tradycyjnej formy nauki. Szczególnie ważne jest to dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka zdalna nigdy nie zastąpi w pełni nauki w szkole, w sposób stacjonarny. Stąd nasza szczególna troska o to, aby najszybciej jak to będzie możliwe przywrócić naukę w trybie tradycyjnym dla pozostałych grup uczniów

- poinformowali. W związku z tym uczniowie mogą odetchnąć z ulgą. Do wakacji zostało już jedynie 17 tygodni!

500 plus na wakacje500 plus na wakacje. Rodzice zaoszczędzą więcej pieniędzy

Więcej o: