Koronawirus. Nowe obostrzenia. O której konferencja premiera?

Kiedy będzie konferencja premiera w sprawie nowych obostrzeń? Ministerstwo Zdrowia alarmuje, że już dziś możemy śmiało mówić o trzeciej fali koronawirusa w Polsce. Czy zostaną wprowadzone nowe obostrzenia?

Trzecia fala koronawirusa zawitała do Polski. Z dnia na dzień zauważalna jest tendencja wzrostowa przypadków zakażenia koronawirusem. Czy ma to związek z poluzowanie obostrzeń? Przypomnijmy, że w dalszym ciągu jest zakaz organizacji wesel, a działalność gastronomii ograniczona jest do wydawania dań na wynos. Od ubiegłego piątku w ścisłym reżimie sanitarnym zostały otwarte kina, teatry, muzea, filharmonie i opery, a także baseny i stoki narciarskie. Z kolei hotele i pensjonaty mogą działać, jeśli udostępnią gościom jedynie połowę swoich miejsc noclegowych.

Nowe obostrzenia. Konferencja premiera

Obecnie obowiązujące poluzowanie restrykcji zostało wprowadzone na okres próbny dwóch tygodni od 12 lutego zatem już na dniach możemy spodziewać się nowych informacji. 

Adam Niedzielski podczas piątkowej konferencji prasowej przyznał, że patrząc na wyniki, można powiedzieć, że trzecia fala koronawirusa już do Polski dotarła.

Patrząc na wyniki możemy sobie powiedzieć, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce. To nie jest pytanie z kategorii, czy ona się pojawi, ale jakie osiągnie rozmiary w przyszłości

- stwierdził minister zdrowia.

Ile dziś przypadków zarażeń koronawirusem?

W poniedziałek 22 lutego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3890 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Z danych resortu wynika, że w ciągu ostatnich 24 godzin w szpitalach zmarły aż 273 osoby, u których wykryto COVID-19. Przy tym wykonano 54 tys. testów.

Do tej pory największą liczbę wykrytych przypadków SARS-CoV-2 poinformowano 7 listopada – było to aż 27 875. Z kolei największą liczbę zgonów potwierdzono w raporcie z 25 listopada – 674.

Luzowanie obostrzeń - od czego zależy?

To, czy obostrzenia zostaną luzowane, czy ponownie zaostrzone zależy od kilku następujących czynników:

  • liczby zachorowań,
  • liczby hospitalizowanych,
  • dostępności respiratorów,
  • tendencji.
Więcej o: