Kiedy jest Wielkanoc 2021? Jaka będzie pogoda na Wielkanoc w tym roku? Meteorolodzy nie mają dobrych wieści

Wielkanoc 2021 będzie już drugą Wielkanocą, która przypada na czas epidemii koronawirusa. Zachowując jednak zasady bezpieczeństwa możemy ten czas spędzić w miłej, rodzinnej atmosferze.

Wielkanoc 2021 w tym roku wypada w kwietniu. To już druga Wielkanoc, którą będziemy obchodzić w czasie epidemii koronawirusa więc te święta i tym razem dla wielu z nas zapewne będą wyglądać inaczej niż zazwyczaj. Część z nas spędzi je jedynie w gronie najbliższej rodziny, warto więc dobrze się przygotować, zeby mimo wszystko święta te upłynęły w radosnej atmosferze.

Jest zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. 'Czyli jak być perfekcyjną kurą domową i niewolnicą męża'Jest zwiastun nowego kanału TVP Kobieta. "Czyli jak być perfekcyjną kurą domową i niewolnicą męża"

Kiedy wypada Wielkanoc 2021?

Wielkanoc nie ma stałej daty, jest ruchomym świętem, stąd co roku mamy wątpliwość co do daty. Wielkanoc co roku wypada w innym terminie, jednak zwykle ma miejsce między 22 marca, a 25 kwietnia. Tak dzieje się aż soboru nicejskiego z 325 roku n.e. Wtedy bowiem przyjęto, że termin święta wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Święta Wielkanocne w 2021 roku wypadają w następujące dni: Niedziela Palmowa - 28 marca; Wielki Czwartek - 1 kwietnia; Wielki Piątek - 2 kwietnia; Wielka Sobota - 3 kwietnia; Wielkanoc - 4 kwietnia; Poniedziałek Wielkanocny - 5 kwietnia. Jednocześnie dniami wolnymi od pracy jest Niedziela Wielkanocna oraz Poniedziałek Wielkanocny, czyli lany poniedziałek.

Wielkanoc prawosławna 2021 - kiedy wypada?

Wielkanoc prawosławna w 2021 roku wypada w tym roku 2 maja. Wierni prawosławni, podobnie jak ci należący do kościoła rzymskokatolickiego, posługują się kalendarzem juliańskim stąd różnice w dacie świąt Wielkanocnych. Czasem zdarza się, że Wielkanoc chrześcijan wschodnich i zachodnich wypada w tym samym terminie (tak było w 2017 roku i będzie w 2025 roku), jednak w tym roku tak nie będzie. Wielkanoc prawosławna wypada niemal miesiąc później.

Biskup dopuszcza jedynie święcenie pokarmów w pobliżu kościołów. Księża nie będa mogli tak jak w ubiegłym roku orgnizować tzw. mobilnych święceń.Wielkanoc 2021. Kiedy wypadają święta wielkanocne?

Pogoda na Wielkanoc 2021

Pogoda na Wielkanoc zwykle nas zaskakuje. Gdy spodziewamy się słońca i dodatnich temperatur, niespodziewanie spadają śnieg i temperatura. Kiedy zaś jesteśmy przygotowani na mrozy, nagle robi się ciepło. W tym roku Wielkanoc wypada na początku kwietnia, czyli w czasie, kiedy pogoda jest wyjątkowo kapryśna i zmienna. Meteorolodzy próbują przewidzieć aurę na święta w tym roku, ale nie są co do niej zgodni. Większość prognoz zapowiada jednak opady deszczu lub deszczu ze śniegiem i dość niskie temperatury. 

Zobacz wideo 10 rzeczy, o których warto pamiętać w ciąży - dla własnego samopoczucia i zdrowia dziecka
Więcej o: