Meghan Markle i książę Harry spodziewają się tęczowego dziecka. "Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem"

Meghan Markle i książę Harry wkrótce powitają na świecie nowego członka rodziny. W walentynki rzecznik prasowy pary przekazał mediom wiadomość o ciąży księżnej Sussex. "Książę i księżna Sussex są przeszczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka" - oznajmił.

Dokładnie 37 lat temu księżna Diana poinformowała świat o tym, że spodziewa się dziecka. Kilka miesięcy później na świat przyszedł książę Harry. W rocznicę tego wydarzenia mieszkający z dala od reflektorów w słonecznej Kalifornii Sussexowie ogłosili kolejną ciążę Meghan. 

Możemy potwierdzić, że Archie będzie starszym bratem. Książę i księżna Sussex są przeszczęśliwi, że spodziewają się drugiego dziecka

- mówił rzecznik prasowy Meghan Markle i księcia Harry'ego.

Zobacz wideo Książę Harry i Meghan Markle. Odejście z rodziny królewskiej miało swoje konsekwencje

Meghan Markle jest w ciąży

Do komunikatu dołączono czarno-białą fotografię pary. Meghan leży na trawie i opiera głowę na udzie Harry'ego, prezentując w ten sposób swój ciążowy brzuszek. Warto zauważyć, że na zdjęciu Meghan Markle ubrana jest w sukienkę projektu Caroliny Herrery, którą uszyto, gdy na świat miał przyjść Archie. Sam fotograf Misan Harriman udostępnił zdjęcie wraz z gratulacjami na swoim profilu na Twitterze.

Meg, byłem na twoim ślubie, aby być świadkiem rozpoczęcia tej historii miłosnej, a teraz, moja przyjaciółko, jestem zaszczycony, że mogę uchwycić jej rozkwit. Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex z powodu tej radosnej wiadomości

- napisał.

Meghan Markle będzie tęczową mamą

Meghan Markle i książę Harry są rodzicami niespełna dwuletniego Archiego, a wkrótce na świat przyjdzie ich drugie dziecko. Niestety droga do macierzyństwa Meghan Markle nie była usłana różami. 25 listopada 2020 roku na łamach magazynu "New York Times" ukazał się napisany przez Markle wzruszający esej, w którym poinformowała świat o tym, że niedawno poroniła.

Meghan Markle i książę HarryMeghan Markle poroniła. "Całowałam ręce męża, mokre od naszych łez"

Wiedziałam, kiedy trzymałam swoje pierworodne dziecko, że tracę drugie. Kilka godzin później leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając męża za rękę. Czułam wilgoć jego dłoni i całowałam jego kłykcie, mokre od naszych łez. Wpatrywałam się w zimne białe ściany zaszklonymi oczami. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy (...) Utrata dziecka oznacza niosący ze sobą niemal nieznośny smutek, którego wielu doświadcza, ale o którym mało kto mówi

- zwierzyła się. Ten tekst był kolejnym ważnym w debacie publicznej głosem, mającym na celu przełamanie tabu wokół poronień. 

Co to oznacza, że Meghan Markle będzie tęczową mamą?

Teraz kiedy Markle znów jest w ciąży, zyskała miano tęczowej mamy. W ten sposób określa się kobiety, które mają trudne doświadczenia podczas poprzednich ciąż. Określenia tęczowe mamy i tęczowe dzieci ma przypominać, że po każdej burzy przychodzi słońce, a po każdych traumatycznych doświadczeniach nadchodzą lepsze dni.

Tęczowe dziecko jest więc dla rodziców jak tęcza, która wychodzi po deszczu. Czasem określa się też tak maluchy urodzone po wyjątkowo ciężkiej ciąży lub w trakcie niezwykle skomplikowanego porodu.

Ciąża geriatrycznaCiąża geriatryczna. Co oznacza pojęcie, którym określano ciążę Meghan Markle?

Więcej o: