Kiedy wracamy do szkoły? "Nauka na suwak" jest brana pod uwagę
Przypominamy, że na konferencji prasowej minister edukacji i nauki ogłosił, że w połowie lutego uczniowie starszych klas nie wrócą do szkół, jak początkowo zakładano. W związku z zagrożeniem epidemicznym nauka w trybie stacjonarnym będzie dotyczyła jedynie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Przemysław Czarnek zaznaczył jednak, że dla młodzieży, która uczy się w trybie zdalnym, wciąż będą organizowane konsultacje w szkołach.
Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego. Klasy 1-3 będą uczyć się stacjonarnie
- mówił i podkreślił, że "rodzice uczniów i uczniowie zgłaszają podziękowania" za zajęcia, które odbywają się z myślą o osobach przystępujących do egzaminu maturalnego i ósmoklasisty.
Nauka na suwak - kiedy wracamy do szkoły?
Jak informuje TVN24, jednym z rozwiązań szybkiego powrotu uczniów do szkół, które rozważa MEN jest tzw. model nauki na suwak. Polegałby on na tym, iż uczniowie wszystkich klas przychodziliby do placówek naprzemienne. W tym trybie dzieci nie mieszałyby się w szatach, na lekcjach WF-u, czy zajęciach z języków.
16 klas w podstawówce oznacza, że w każdym roczniku mamy dwie klasy. Dyrektor mógłby wówczas puszczać do szkoły klasy "A" w jednym tygodniu, a klasy "B" w drugim. Dzieci mogłyby się też uczyć naprzemiennie, np. "A" w poniedziałek, "B" we wtorek, "A" znów w środę, itd. Grunt, żeby np. w ciągu dwóch tygodni każdy uczeń pięć razy miał zajęcia w szkole, a nie w domu.
- możemy przeczytać w artykule TVN24.
Nie ulega jednak wątpliwości, że wprowadzenie modelu na suwak niosłoby ze sobą kolejne utrudnienia. Dotyczyłyby one, chociażby nauczycieli, którzy musieliby prowadzić lekcje w placówkach, a niedługo później stawić na kamerce na lekcjach online. Niestety, nie każda placówka ma na to możliwości i sprzęt, a niektórzy nauczyciele potrzebują czasu na dojazd do domu, nie wspominając już o pedagogach, którzy uczą w więcej, niż jednej placówce. Oficjalne decyzje w sprawie wprowadzenia nauki na suwak jeszcze nie zapadły i wciąż czekamy na oficjalne informacje ze strony MEN.
-
Nietrafione zabawki dla dziecka. "Z mężem wyjmowaliśmy je 20 godzin. To był koszmar"
-
Złudzenie optyczne, czyli jak mózg potrafi nas oszukać
-
Kiedy wypłata 13 emerytury 2021? Seniorzy już niedługo mogą liczyć na przypływ gotówki
-
Szkoły zamknięte do końca roku szkolnego? Rodzice: To może wyrządzić dzieciom krzywdę
-
Pasterka spędza pandemię z dziewięciorgiem dzieci. "Standard życia bardzo się pogorszył"
- Niedziele handlowe 2021. Czy 28 lutego sklepy są otwarte?
- Trzy słowa, kategoria: film animowany. Rozpoznasz, o jaki tytuł pytamy?
- Płaskostopie - poznaj rodzaje i przyczyny deformacji, a także skuteczne ćwiczenia stóp
- Alergia na roztocza - jakie są objawy i co można zrobić? Czy można się odczulić?
- Mama uczy córkę, że dziewictwo nie istnieje. Wideo obejrzało ponad 2 miliony ludzi. Ma w tym ważny powód