Bohaterska akcja policji. Funkcjonariusz uratował dwulatkę i jej matkę, które ugrzęzły na zamarzniętej rzece

Dramatyczna akcja ratunkowa w Elmwood Park w New Jersey. Matka i córka chciały przejść na drugą stronę rzeki, gdy niespodziewanie pękł pod nimi lód. "Trzydzieści sekund zdawało się trwać dziesięć minut. Matka krzyczała, że nie da rady dłużej utrzymać dziecka" - mówił szef policji.

Jak możemy przeczytać w artykule "Daily Mail". Do zdarzenia doszło w czwartek 4 lutego. Około godziny 13:30 przechodzeń zadzwonił na numer alarmowy, informując miejscowe służby, że widzi kobietę z małym dzieckiem, pod którą pękł lód. Matka z dwuletnią córką wpadła do wody około 75 metrów od brzegu, do którego nie była w stanie dopłynąć.

Bohaterska akcja policji w New Jersey

Szef policji Mike Foligno wiedział, że liczy się każda minuta. Gdy tylko usłyszał o zdarzeniu, natychmiast opuścił biuro i niezwłocznie pojechał na miejsce zdarzenia. Nie wiele myśląc, pożyczył kajak od pracownika lokalnej stacji benzynowej i udał się w kierunku rzeki Passaic. Akcja ratunkowa rozpoczęła się dokładnie 25 minut po wezwaniu numeru alarmowego. Po przybyciu na miejsce Mike Foligno zobaczył 37-letnią kobietę, trzymającą córeczkę jedną ręką i krzyczącą z przerażenia.

Trzydzieści sekund zdawało się trwać dziesięć minut. Matka krzyczała, że nie da rady dłużej utrzymać dziecka. Nie mogłem stać bezczynnie

- wyznał.

Klęska głodu w Sudanie PołudniowymEpidemia głodu w Sudanie Południowym. "Milion dzieci może umrzeć z powodu niedożywienia i chorób"

Na początku szef policji usiłował popchnąć kajak łopatą, w stronę matki z dzieckiem, ale gdy to nie przyniosło skutków, zaczął brodzić w lodowatej wodzie bez specjalistycznego sprzętu, mając na sobie jedynie standardowy mundur.

Położyłem się na brzuchu i po prostu zacząłem przekopywać rękami śnieg, aby jak najszybciej dostać się do poszkodowanych. Krzyki kobiety zdawały się trwać wieczność

- wspominał funkcjonariusz.

Gdy w końcu Foligno dotarł do ofiar, chciał najpierw umieścić dziewczynkę w kajaku, jednak dwulatka kurczowo trzymała się matki. W końcu jednak zdołał włożyć dziecko do środka, dokładnie owijając je w kurtkę. Matka, aby zachować równowagę, położyła się płasko w kajaku. Foligno położył się na kobiecie, aby ogrzać ją swoim ciałem, pilnować, żeby kajak nie stracił równowagi i ułatwić wciąganie liny z kajakiem obecnym na brzegu ratownikom.

Po dotarciu na brzeg kobieta z córką zostały niezwłocznie przewiezione do szpitala. Policja bada okoliczności zdarzenia. Według zeznań 37-latki, kobieta próbowała skrócić sobie drogę i stanęła z dzieckiem na lodzie, który nie był dość gruby i zawalił się pod ich ciężarem.

Joanna KrupaJoanna Krupa pokazała, jak jej córka bawi się z pupilami. "Wspaniale, że uczysz córkę miłości do zwierząt"

 
Zobacz wideo Kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele powyżej 60. roku życia?
Więcej o: