Żona Przemysława Czarnka - czym się zajmuje? Mają dwójkę dzieci

Przemysław Czarnek, poseł PiS i profesor na KUL, został ministrem edukacji i nauki 19 października 2020 roku. Do tego czasu był wojewodą lubelskim, nie pracował w żadnym resorcie. Zasłynął między innymi kontrowersyjnymi wypowiedziami na temat kobiet. Czy minister Czarnek ma rodzinę? Kim jest żona Czarnka? I ile mają dzieci?

Przemysław Czarnek – rodzina. Co o nim wiemy?

Przemysław Czarnek urodził się 1 czerwca 1977 w Kole.  Jest prawnikiem, doktorem habilitowanym nauk prawnych i profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jest także posłem PiS. Specjalizuje się w prawie konstytucyjnym. W latach 2015-2019 pełnił funkcję wojewody lubelskiego.

Przemysław Czarnek ukończył Liceum im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie, a w 2001 roku studia prawnicze na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Także na KUL-u obronił tytuł doktora na podstawie pracy „ Zasady państwa prawnego i sprawiedliwości społecznej w praktyce ustrojowej III Rzeczypospolitej Polskiej". Habilitował się w 2015 roku, także KUL-u. Od 2003 pracował właśnie na KUL-u. Pracował również na Akademii Leona Koźmińskiego i Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Polityką zajął się w 2002 roku, gdy kandydował do lubelskiej rady miasta. W 2015 roku premier RP Beata Szydło powołała go na stanowisko wojewody lubelskiego. W obowiązkach zawodowych wspiera go żona, Katarzyna, która również pracuje na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Choć poglądy ministra Czarnka są kontrowersyjne i wiele osób zastanawia się, czy ma on rodzinę, to warto wiedzieć, że Przemysław Czarnek ma nie tylko żonę Katarzynę, lecz także dwójkę dzieci: córkę Julię oraz syna Mateusza.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Ile dzieci ma Przemysław Czarnek? Choć nakłania kobiety do rodzenia, liczba jego własnych dzieci zaskakuje

Kim jest żona Przemysława Czarnka?

Kim jest małżonka Czarnka, Katarzyna Czarnek? Żona ministra Czarnka to Katarzyna Czarnek, która także jest wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Katarzyna Czarnek jest doktorem biologii. Na co dzień pracuje jako asystent w Katedrze Ochrony Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska. Z Przemysławem Czarnkiem ma dwoje dzieci: córkę Julię i syna Mateusza.

Zobacz wideo Przemysław Czarnek - człowiek, który nie ma wstydu i kobiet się nie boi

Minister Czarnek nie często chwali się rodziną. Zrobił wyjątek, kiedy jeszcze jako wojewoda lubelski udzielił wywiadu, w którym opowiadał, jak poznał żonę.

 Żonę poznałem we Włoszech. Romantyczne małżeństwo... Ale nie na wczasach, jak byliśmy młodzi i jeszcze studiowaliśmy, to jak wielu studentów, dorabialiśmy sobie w wakacje. Ja pracowałem w jednym hotelu, żona pracowała w restauracji w drugim hotelu. No i tam się nasze oczy spotkały

- wspominał.

Ja już tam byłem trzeci lub czwarty rok z rzędu. Kasia przyjechała pierwszy raz i od razu bardzo mi się spodobała. Ale ja byłem typem chłopca bardzo nieśmiałego, więc trochę to trwało zanim bliżej się poznaliśmy i później, po powrocie do Polski zaczęliśmy się spotykać jako para

- opowiadał Czarnek.

Więcej o: