Kiedy maturzyści wracają do szkoły? Minister Czarnek przygotowuje "program wsparcia dla dzieci"

Kiedy maturzyści wracają do szkoły? Na odpowiedź niecierpliwie czekają zarówno uczniowie, jak i rodzice. Chociaż Minister Edukacji Narodowej zapowiadał jakiś czas temu, że jest szansa na powrót maturzystów do szkół w lutym, wciąż nie podano konkretnych informacji. Wiadomo jednak, że minister Czarnek przygotowuje program wsparcia dla dzieci i młodzieży, którzy niebawem wrócą do szkół.

Wszyscy zastanawiają się, kiedy maturzyści wracają do szkoły. Minister zdrowia Adam Niedzielski na początku tygodnia ogłosił, że w drugim tygodniu lutego zostaną powtórzone badania przesiewowe nauczycieli.

Zobacz wideo Powrót do nauki stacjonarnej? Minister edukacji: "Śmierć jest gorsza niż negatywne skutki nauki zdalnej"

Kiedy zapytano go na antenie RMF FM, kiedy maturzyści wracają do szkoły, odpowiedział:

Z mojego punktu widzenia, nie wcześniej niż w marcu. Może tydzień wcześniej.

Natomiast minister edukacji Przemysław Czarnek ogłosił w niedzielę, że Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło przygotowania na powrót uczniów do szkół. Przedstawił cztery programy, które mają pomóc dzieciom i młodzieży wrócić do szkół po pandemii. Wśród nich pojawiła się m.in. walka z otyłością, badania wzroku uczniów i młodzieży, dodatkowe godziny z kluczowych przedmiotów. 

Robimy program wsparcia dla dzieci, żeby walczyć z otyłością. Chcemy przeszkolić nauczycieli WF-u, by specjaliści podali sposób na najbardziej efektywne wykorzystanie tych czterech godzin zajęć tygodniowo, aby były takie zajęcia, które będą najbardziej efektywnie walczyć z otyłością i wadami postawy

- ogłosił szef resortu edukacji.

DLOBIKiedy powrót do szkół klas 4-8? Wirusolog: Raczej spodziewamy się, że wzrośnie liczba ognisk domowych

Kiedy maturzyści wracają do szkoły? Sławomir Broniarz komentuje decyzje rządu

Chociaż nie ma konkretnej daty powrotu do szkoły, nikt nie ma wątpliwości, że najbardziej na edukacji stacjonarnej zależy uczniom, którzy niedługo przystąpią do egzaminów. Sławomir Broniarz w rozmowie z Wirtualną Polską został zapytany o to kiedy i czy starsze dzieci powinny wrócić do szkoły.  

Droga powrotu do szkół wiedzie przez powszechny system szczepień, który da nam komfort tego, że my i uczniowie będziemy czuli się bezpiecznie

- podkreślił szef ZNP. Jeśli chodzi o sytuację maturzystów, Sławomir Broniarz uważa, że jeszcze w tym roku szkolnym powinni wrócić do szkoły. 

Nie da się zrobić edukacji online w klasie maturalnej z uwzględnieniem egzaminu. Trzeba szukać rozwiązania, umożliwiającego im powrót do szkoły

- powiedział. 

Bon turystyczny 2021Bon turystyczny 2021. Rodzice mogą się nastawić na duże oszczędności

Więcej o: