Dzieci niedopuszczone do komunii w Mławie? Przyczyną posty rodziców na Facebooku

Mieszkańcy Mławy zawiadomili lokalne media o problemach z dopuszczeniem dzieci do komunii. Ksiądz miał przeglądać profile na Facebooku rodziców i na podstawie udostępnionych treści decydować, kto może przystąpić do sakramentu.

Jak podaje portal naszamlawa.pl do zdarzenia miało dojść w niedzielę 31 stycznia w kościele parafii Matki Boskiej Królowej w Mławie. Podczas niedzielnej liturgii ksiądz miał poinformować parafian, że przegląda profile w mediach społecznościowych rodziców dzieci, które zamierzają przystąpić do komunii.

Dzieci niedopuszczone do spowiedzi w Mławie?

Według oceny duchownego jedynie kilkoro dzieci mógł dopuścić do sakramentu. Jego postawa wzbudziła wiele emocji wśród parafian, którzy postanowili poinformować o zdarzeniu lokalne media. Warto zaznaczyć, że  26 października 2020, kiedy odbywały się protesty w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na profilu na Facebooku parafii udostępniono artykuł Katolickiej Agencji Informacyjnej "Komunia św. nie dla zwolenników aborcji". Powoływano się na słowa abp. Raymonda Burke, który miał stwierdzić, że "katolicy, którzy publicznie bronią aborcji, nie mogą przyjmować Komunii".

Nie istnieje prawo do otrzymania Komunii św., zaś udzielający jej szafarz powinien jej odmówić do czasu, gdy proszący o nią zwolennik aborcji 'zmieni swoje życie'.

- czytamy w artykule.

Trzeba jednak zaznaczyć, że zgodnie z doniesieniami mieszkańców Mławy, "winnymi" mieliby być nie tylko sami wierni, publikujący treści niezgodne z poglądami księdza, ale również ich dzieci.

Zmarł 101-letni ksiądzZmarł 101-letni ksiądz. Miał siedmioro dzieci. Czterech z nich zostało księżmi

Próbowaliśmy skontaktować się z proboszczem i wysłaliśmy mail do parafii z prośbą o wyjaśnienie sytuacji, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Jeżeli tylko parafia Matki Boskiej Królowej w Mławie odpowie na naszą wiadomość, opublikujemy jej stanowisko. Do sprawy w rozmowie z portalem naszamlawa.pl odniosła się natomiast rzeczniczka prasowa diecezji płockiej.

Dziękujemy za sygnał dotyczący sytuacji w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Przygotowanie do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej powinno przebiegać w dobrej atmosferze oraz wzajemnej współpracy, dlatego jest nam przykro z powodu zamieszania. Aby wyjaśnić sprawę, jutro dojdzie do spotkania z księżmi z tej parafii

- poinformowała dr Elżbieta Grzybowska.

DLOWRPolacy rezygnują z chrztów, komunii i ślubów kościelnych. Wzrosła też liczba aktów apostazji

Zobacz wideo Kobiety wyszły na ulice. "To doświadczenie formacyjne dla pokolenia"