Wesela 2021 - obostrzenia. "Jeśli rozwiązania się nie pojawią, to śluby, tak czy siak, będą się odbywać"

Wesela 2021 - obostrzenia dla branży weselnej jak się okazuje nie były najgorsze. Aktualnie obowiązuje zakaz organizacji styp, wesel i innych imprez okolicznościowych. Eksperta ślubna, Izabela Janachowska uważa, że przedsiębiorcy się zbuntują.

Aktualnie obowiązują obostrzenia wprowadzone wraz z kwarantanną narodową od 28 grudnia 2020 roku. Zgodnie z pierwotnymi planami miały funkcjonować do 17 stycznia 2021 roku, ale w związku z dużą ilością zachorowań na koronawirusa, rząd zdecydował się przedłużyć je do końca stycznia 2021 roku. Oznacza to, że do tego czasu obowiązuje zakaz organizacji wesel, styp oraz innych imprez okolicznościowych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

Powrót do szkół 2021. Rodzice chcą, aby starsze roczniki wróciły do placówekPowrót do szkół dla starszych roczników pod znakiem zapytania. Rodzice oburzeni. "Niszczą nam młodzież"

Wesela 2021 - obostrzenia z zeszłego roku

Nie wiadomo kiedy znów będzie można organizować wesela. Nie wiadomo też, jakie - gdy zakaz zostanie już uchylony - będą obowiązywać organizatorów ograniczenia. Przypomnijmy, jak to wyglądało przed wprowadzeniem zakazu, zgodnie z informacjami zawartymi na stronie rządowej: gov.pl

"Jeśli organizujesz wesele lub przyjęcie okolicznościowe albo wynajmujesz salę weselną, sprawdź, jak zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i gościom. Zgodnie z wytycznymi, które opracowaliśmy wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym, pamiętaj:

  • ogranicz liczbę gości zgodnie z aktualnymi przepisami,
  • poinformuj gości i obsługę, że w imprezie nie mogą brać udziału osoby chore na COVID-19, zakażone SARS-CoV-2, przebywające w kwarantannie, izolacji,
  • ogranicz spotkania i narady wewnętrzne
  • postaraj się, aby przy stoliku siedziały razem osoby z tej samej rodziny lub z jednego gospodarstwa domowego
  • zapewnij płyn dezynfekcyjny w sali jadalnianej i przy toaletach
  • dostosuj liczbę kelnerów do liczby gości; 1 kelner na nie więcej niż 15 osób. Dany stół powinien być obsługiwany przez tego samego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski".

Konferencja premiera 28.01 online. Jakie obostrzenia będą obowiązywać od 1 lutego?Jakie obostrzenia od 1 lutego? "Nauczyliśmy się trzymać dystans"

Wesela 2021. Będą się odbywać?

Z powodu panującej epidemii koronawirusa i wprowadzonej przez rząd kwarantanny narodowej ucierpiało wiele branż, w tym branża weselna. Aktualnie obowiązuje zakaz organizacji wszelkich imprez, więc przedsiębiorcy związani z branżą weselną nie zarabiają.

Wszyscy są tak zmęczeni tą sytuacją, że mam wrażenie, ze jeśli rozwiązania się nie pojawią, to śluby, tak czy siak, będą się odbywać. Jesteśmy w takim punkcie, że różne branże zaczynają się po prostu buntować

- powiedziała na łamach Faktu Biznes Izabela Janachowska, ekspertka ślubka

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: