WOŚP. Ile zebrano podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Padł kolejny rekord! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w czasie 29. Finału ponad 12 milionów złotych więcej niż w ubiegłym roku. Ile zebrano podczas WOŚP? Ludzie dobrego serca zebrali 127 495 626 złotych!

WOŚP. Ile zebrano? Orkiestra po raz 29

WOŚP pobił kolejny rekord. Podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano aż 127 495 626 złotych.  Tym roku pieniądze trafią do oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych i do diagnostyki głowy.

Pieniądze przez całą niedzielę 31 stycznia zbierały dziesiątki tysięcy wolontariuszy w całej Polsce.

WOŚP. Ile zebrano? I jak zbierano pieniądze?

Kwestom na rzecz WOŚP towarzyszyły nie tylko koncerty, wydarzenia kulturalne i sportowe, lecz także liczne aukcje. I to na aukcjach właśnie zebrano naprawdę pokaźną sumę. Przypomnijmy, że 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym. Na ulicach było więc mniej osób, mniej zatem trafiło do puszek wolontariuszy rozstawionych w różnych punktach.

A TAK BYŁO ROK TEMU: Mama Ginekolog zebrała ponad trzy miliony na WOŚP. "Powinnaś zrobić Jurkowi konkurencję"

W tym roku Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych i do diagnostyki głowy. Chodzi między innymi o wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Podkreślamy więc raz jeszcze! Ile zebrano na WOŚP? Podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano łącznie 127 495 626 złotych! To o ponad 12 milionów więcej  niż w 2020 roku. Choć w ubiegłym roku WOŚP podczas Finału zebrała 115 362 894 złote i był to także rekord.  A w poprzednich 28. edycjach WOŚP zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia… ponad miliard złotych.

To jednak nie jest jeszcze ostateczny wynik. Ten końcowy poznamy nieco później, kiedy zakończy się podliczanie wszystkich aukcji i zbiórek.

W poniedziałek mamy poznać wstępne dane w sprawie kwoty tegorocznej zbiórki.

-  poinformował Jerzy Owsiak.

Kwota 127 495 626 złotych to pieniądze zebrane tylko podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Więcej o: