Imiona, które przynoszą pecha? Sprawdź ich znaczenie, zanim nadasz je swojemu dziecku

Naukowcy uważają, że osobom z prostymi imionami powodzi się w życiu lepiej, ponadto wielu rodziców, którzy nadają imiona swoim dzieciom, nie zastanawia się nad tym, jakie niosą za sobą znaczenie. A część z nich niestety może przynosić pecha. Wyjaśniamy znaczenie najbardziej pechowych imion.

Niektóre imiona wybieramy z sentymentu, inne dlatego, że podoba nam się ich brzmienie. Zdarza się, że rodzice nawet nie sprawdzają znaczenia imienia, które nadają swojemu dziecku. Ku zaskoczeniu wielu, część imion uznawana jest za pechowe. Dlaczego? Przeważnie ma to związek z przypisanym ich znaczeniem. Zastanawiasz się, jakie imie wybrać dla córki lub syna? Sprawdź najpierw, czy nie przyniesie twojemu dziecku pecha. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Imiona dla dziewczynek, które przynoszą pecha

Sewera jest imieniem pochodzenia łacińskiego, które oznacza surowa, poważna, sroga.

Cecylia jest imieniem pochodzenia łacińskiego i oznacza "ślepa". Może też oznaczać "prowadząca ślepych".

Maria imię pochodzenia hebrajskiego, które niesie za sobą znaczenie "gorzka" lub "buntownicza".

Klaudia podobnie jak Klaudiusz pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów, która wywodzi się od słowa claudus - kulawy, chromy.

Amelia pochodzi z języka germańskiego i oznacza "pracowitą gospodynię", lecz "amelia" to także wrodzona wada, która polega na całkowitym pozbawieniu kończyny lub kończyn, dlatego niektórzy uważają, że nie powinno nadawać się tego imienia dziecku.

Imiona dla chłopców, które przynoszą pecha

Kasjan jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Prawdopodobnie wywodzi się od słowa cassus, czyli ogołocony z czegoś, pozbawiony czegoś lub daremny, próżny. Imię to pojawiło się w Polsce w XV w. 

Klaudiusz pochodzi od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów, która wywodzi się od słowa claudus - kulawy, chromy. Imię Klaudiusz nosili mężczyźni pochodzący z tego rodu. W Polsce imię to jest używane od XVIII w. 

Bartłomiej jest imieniem pochodzenia aramejskiego, utworzonym od słowa Bar-Tholmai, co oznacza syna Tolmy lub syna oracza. W Polsce używane jest od XIV wieku.

Błażej jest imieniem pochodzenia łacińskiego. Oznaczało osobę sepleniącą lub jąkającą się. W Polsce imię to jest znane od XIII w.

Więcej o: