Kalendarz dni wolnych 2021 w roku szkolnym. Święta, wakacje, dni wolne od nauki

Dni wolne w roku szkolny 2020/2021 to temat szczególnie istotny dla uczniów i nauczycieli. Zapoznaj się z kalendarzem dni wolnych i sprawdź, kiedy w tym roku wypada Wielkanoc, majówka i czerwcowy długi weekend.

Informacje dotyczące dni wolnych od szkoły w 2021 roku i terminów egzaminów są szczególnie istotne dla uczniów szkół podstawowych, liceów i techników, którzy chcą wiedzieć, kiedy mogą ustalić terminy ewentualnych wyjazdów. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało już kalendarz szkolny 2020/2021 ze wszystkimi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych. Wyjaśniamy, kiedy wypadają.

Kalendarz dni wolnych 2021 w roku szkolnym

Przypominamy, że w tym roku ferie zimowe wyjątkowo trwały w jednym terminie dla wszystkich województw, od 4 do 17 stycznia 2021. Niestety, z powodu wprowadzonych obostrzeń uczniowie nie mogli cieszyć się wolnym w taki sposób, jak miało to miejsce w ostatnich latach. Zamknięto hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe, a jedyną formą zorganizowanej aktywności, z której mogli skorzystać uczniowie były półkolonie. Nic więc dziwnego, że dzieci i młodzież z niecierpliwością wyczekują kolejnych dni wolnych, mając nadzieję, że wypadną w terminie, w którym będą poluzowane restrykcje.

Wiadomo, że najbliższe dłuższe wolne wypada podczas wiosennej przerwy świątecznie, inaczej nazywanej przerwą wielkanocną. Rozpocznie się ona w czwartek 1 kwietnia i potrwa do wtorku 6 kwietnia, czyli równy tydzień.

W 2021 roku majówka nie oznacza szczególnie długiego wolnego. Jako że Święto Pracy 1 Maja wypada w sobotę, uczniowie nie będą uczestniczyć w lekcjach jedynie w poniedziałek, 3 maja, kiedy będziemy obchodzić Święto Konstytucji 3 Maja.

O ile wzrośnie płaca minimalna w 2021? Około 1,7 miliona osób w Polsce pobiera najniższą pensjęO ile wzrośnie płaca minimalna w 2021? Około 1,7 miliona osób w Polsce pobiera najniższą pensję

W tym roku egzaminy dojrzałości z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego na poziomie podstawowym najpewniej od będą się w dniach 4-6 maja. W zależności od decyzji dyrektora danej placówki, dla wybranych uczniów to również mogą być dni wolne od szkoły.

Kolejne wolne w roku szkolnym 2020/2021 wypada 3 czerwca w Boże Ciało, które ustawowo jest dniem wolnym. Wielu uczniów może być także zwolnionych z zajęć dydaktycznych dzień później, czyli w piątek 4 czerwca. 

W 2021 roku zakończenie roku zaplanowano na piątek 25 czerwca. Wtedy rozpoczną się wakacje, które potrwają do 1 września.

500 plus - ważna zmiana od 1 lutego. Musisz pilnować terminów, by nie stracić świadczenia500 plus - ważna zmiana od 1 lutego. Musisz pilnować terminów, by nie stracić świadczenia

Zobacz wideo Etap odpowiedzialności przedłużony do 14 lutego. Restauracje, hotele i stoki nadal zamknięte
Więcej o: