"Kajko i Kokosz" na Netfliksie. Bajka na podstawie kultowego komiksu już w lutym na platformie

"Kajko i Kokosz" na Netfliksie - to doskonała wiadomość dla amatorów komiksu, dzieci lubiących animowane bajki i rodziców, którzy dbają o to, żeby ich pociechy oglądały wartościowe treści. Platforma zapowiada premierę na koniec lutego.

"Kajko i Kokosz" na Netfliksie pojawią się już 28 lutego. Będzie to premiera pierwszej polskiej oryginalnej animacji opartej na kultowym komiksie Janusza Christy. To doskonała propozycja dla wymagających widzów. Nie tylko tych najmłodszych.

Filmy dla dzieci NetflixFilmy dla dzieci Netflix - co warto obejrzeć?

"Kajko i Kokosz" na Netflixie już w lutym

"Kajko i Kokosz" to wspaniały serial animowany, który został stworzony na podstawie kultowego już komiksu autorstwa Janusza Christy. Głównymi bohaterami bajki są słowiańscy wojowie o imionach Kajko i Kokosz. Ci dwaj dzielni przyjaciele służą kasztelanowi Mirmiłowi i bronią zamieszkałej przez nich osady przed wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwami. A tych, jak wiadomo, nigdy nie brakuje. Największym zagrożeniem dla osady jest oddział rycerzy rozbójników, nazwanych zabawnie Zbójcerzami. Herszt Zbójcerzy nazywa się Krwawy Hegemon i jego największym marzeniem jest właśnie zdobycie Mirmiłowa. Ale to nie wszystko. Kajko i Kokosz przejęli jego jajo, z którego wykluł się smok Miluś. Z tego powodu Krwawy Hegemon dąży do osobistej, okrutnej zemsty na parze przyjaciół. Kajko i Kokosza czekają więc wielkie wyzwania - otwarte ataki i podstępy Hegemona wystawią na próbę ich odwagę i spryt. Każdy kolejny odcinek serialu opowiada odrębną historię. Serial jest doskonałą propozycją dla rodziców, którzy dbają o to, żeby ich pociechy oglądały wartościowe, pouczające treści. 

Kadr z serialu 'The End of the F***ing World'Nietypowe love story, zabójstwo i sceny przemocy w serialu dla nastolatków. Powinni go obejrzeć także dorośli

"Kajko i Kokosz" na Netflixie - Podstawowe informacje

"Kajko i Kokosz" - serial animowany powstał na podstawie komiksu Janusza Christy o tym samym tytule. Serial wyreżyserowali: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Autorami scenariusza są z kolei Maciej Kur, Rafał Skarżycki

Zobacz wideo Czy lęk przed pająkami jest uzasadniony? Wyjaśniamy [PRACOWNIA BRONKA]
Więcej o: